Treść artykułu

Olga Szomańska kolędowała w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

W poniedziałek, 22 stycznia, znowu byliśmy świadkami niezwykłego wydarzania muzycznego, które miało miejsce na deskach sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Po wspaniałym Koncercie Noworycznym w wykonaniu Arte Con Brio i solistów Katarzyny Jaracz i Pawła Krasulaka, tym razem, więcborską publiczność oczarowała znana aktorka i wokalistka – Olga Szomańska.

Na koncert artystki zatytułowany „Kolędowa” złożyły się, śpiewane w dużej mierze wspólnie z publicznością, najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki: „Lulajże, Jezuniu”, „Cicha noc”, „W żłobie leży”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus Malusieńki” czy „Wśród nocnej ciszy”. Można było również usłyszeć nastrojowe utwory Zbigniewa Preisnera, takie jak: „Całą noc padał śnieg” czy „Kolęda dla nieobecnych”. Artystka, przy akompaniamencie pianisty i kompozytora Hadriana Filipa Tabęckiego, wykonała również kilka przebojów Piotra Rubika, m.in. „Psalm kochania”, „Strumień” oraz „Niech mówią, że to nie jest miłość”, a także wybrane utwory ze swojej autorskiej płyty „Nówka”.

Olga Szomańska urzekła licznie zgromadzoną więcborską publiczność, nie tylko kunsztem muzycznym, ale również swoją otwartością, mądrością, szlachetnością i dobrocią, które wprost emanowały ze sceny. Natomiast publiczność, odwdzięczała się artystce burzliwymi oklaskami oraz wspólnym głośnym śpiewem.

– To jest nasz wspólny koncert, nie tylko mój – podkreśliła artystka.

Po prawie dwugodzinnej duchowej uczcie, za wspaniałe przeżycia, w imieniu zgromadzonych widzów, podziękował artystom Burmistrz Więcborka – Waldemar Kuszewski, któremu towarzyszyła, prowadząca koncert, pani Renata Bloch.

Po koncercie, już w holu kina, artystka chętnie rozmawiała z fanami, podpisywała swoje płyty i pozowała do wspólnych zdjęć,

* * *

Olga Szomańska – aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Obecnie występuje w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny oraz jako fryzjerka Paulette w musicalu „Legalna blondynka”. W kwietniu 2014 roku dołączyła do obsady serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki.

tekst: Paweł Szydeł
fot. Sławomir Stencel