Treść artykułu

Orkiestry Dęte zaprezentowały się na Rynku Miejskim w Więcborku w Bitwie wcale nie takiej naDętej

Kategoria MGOK Więcbork

W ubiegłą niedzielę na Rynku Miejskim w Więcborku zabrzmiały orkiestry dęte zaproszone przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku w ramach Więcborskiej Sceny Letniej. Swoje przeboje prezentowały licznej publiczności, która włączyła się do wspólnej zabawy i żywo reagowała na znane przeboje.

Koncert orkiestr dętych przyciągnął sporą publiczność, dla której na czas koncertu przestał padać deszcz i zaświeciło piękne słońce, które obiecała wszystkim zebranym dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Joanna Soja-Tońska.

Swoje popisowe numery zaprezentowała Orkiestra Dęta Brda z Bydgoszczy, której kapelmistrzem jest znany więcborskiej publiczności Orlin Bebenow. Orkiestra Dęta Brda z Bydgoszczy została założona w 2014 roku, należy do niej około 20 członków. Grają przede wszystkim marsze, znane polskie i zagraniczne przeboje oraz standardy jazzowe. Publiczność rozpoznawała większość numerów granych przez Orkiestrę Dętą Brda z Bydgoszczy i udała się z nią w muzyczną podróż do świata muzyki znanych zespołów takich jak Skaldowie, Krzysztof Krawczyk czy grupa Bolter. Wszystkie te utwory zabrzmiały w pięknych aranżacjach wykonanych na potrzeby składu orkiestry przez dr Orlina Bebenowa, który komponuje, aranżuje, gra na flecie i śpiewa, co mogliśmy usłyszeć w czasie koncertu operetkowego tydzień wcześniej na Więcborskiej Scenie Letniej. Pan Orlin Bebenow jest również prezesem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – oddziału w Bydgoszczy i dobrym muzycznym przyjacielem naszego ośrodka kultury.

Orkiestra Dęta z Dobrcza działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu pod kierownictwem Adama Idzińskiego, została założona w 2006 roku, w tym roku obchodziła swoje 10-lecie, z tej okazji nagrała płytę z najbardziej rozpoznawanymi utworami. W czasie koncertu zachwyciła lekkością i subtelnym brzmieniem. Zabrała publiczność w świat muzyki bardzo zróżnicowanej, począwszy od marszów a na takich hitach skończywszy jak: „One moment in time” czy „Time to say Good Bye”

Nie zabrakło oczywiście gospodarzy tego wieczoru czyli Więcborskiej Orkiestry Dętej pod batutą Karola Koziela, która swoimi występami uświetnia imprezy organizowane na terenie miasta i gminy Więcbork i tym razem zaprezentowała znane wszystkim utwory muzyki biesiadnej, patriotycznej i rozrywkowej. Nowym przedsięwzięciem była śpiewająca Więcborska Orkiestra Dęta, co bardzo spodobało się publiczności. Jak na gospodarzy przystało Orkiestra z Więcborka otrzymała za każdym razem ogromne brawa.

Publiczność nagrodziła wszystkie orkiestry owacją na stojąco.

Patronat nad tą imprezą objął już po raz drugi Polski Związek Chórów i Orkiestr – oddział w Bydgoszczy. Koncert był finałem tegorocznej edycji Więcborskiej Sceny Letniej. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny cykl koncertów Letnich oraz na wydarzenie jesienne proponowane przez nasz Ośrodek Kultury.