Treść artykułu

Otwarcie Więcborskiej Sceny Letniej 2016

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę o godzinie 18:00 w Sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku pięknie zaśpiewały chóry i poderwały publiczność do wspólnej zabawy.

pano2
Z powodów atmosferycznych koncert Chórów został przeniesiony na salę widowiskową MGOK w Więcborku. Wici z tą informacją rozeszły się błyskawicznie i sala pękała w szwach. Na początku wystąpił chór mieszany Dzwon z Bydgoszczy pod batutą Agnieszki Jędrzejewskiej-Stachury. W ich repertuarze znalazły się takie przeboje jak Deszczowa Piosenka w opracowaniu Pani Dyrygent i afrykański hymn Siyahamba. Kolejny zespół chór żeński Cantare z Białych Błot – rozbujał publiczność znanymi utworami. Dyrygentem jest Zbigniew Rydelski a prezesem Pani Irena Nowak. Swój debiut na więcborskiej scenie miał chór z Gminnego Domu Kultury w Sośnie pod przewodnictwem Przemysława Kowalczyka. Chór mieszany Cantabile wystąpił w repertuarze biesiadnym. Publiczność wspaniale odpowiadała w znanym utworze „Hej sokoły”. Jako ostatni wystąpili gospodarze czyli Wesołe Nutki z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku pod kierunkiem Agaty Pufal. Wesołe Nutki znanymi i lubianymi utworami rozruszały publiczność, która włączyła się do wspólnego śpiewu oraz tańca. Najwięcej emocji i pozytywnej energii wywołał utwór „My cyganie”, którym Wesołe Nutki bisowały, ponieważ publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Pomimo pochmurnej pogody publiczność opuszczała koncert chórów w słonecznym nastroju.
pano1
Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z Więcborską Sceną Letnią a szczególnie na koncert Andrzeja Dobbera 24 lipca i Grzegorza Turnaua 29 lipca. Obydwa koncerty odbędą się na Rynku Miejskim w Więcborku.