Treść artykułu

Piknik rodzinny w Runowie Krajeńskim

Kategoria MGOK Więcbork

W sobotę bawiliśmy się na pikniku integracyjnym pod hasłem „Nasze miejsce na ziemi” w Runowie Krajeńskim. Piękna pogoda i moc atrakcji przyciągnęła wielu mieszkańców Runowa.

Impreza rozpoczęła się krótko po godzinie 15:00 przed Szkołą Podstawową im. Jana i Elżbiety Orzelskich w Runowie Krajeńskim. Imprezę otworzył sołtys Runowa Jan Antczak oraz dyrektor MGOK Joanna Soja-Tońska.

Runowo (3)

Na samym początku najmłodsi przygotowywali zakładki, podkładki oraz zawieszki drewniane na drzwi w stylu decoupage. Każdy z uczestników mógł zabrać swoją pracę do domu.

Na piknik przybył zespół „Sadkowianie” i „Jabłoneczki” z Sadek, którzy prezentowali pieśni i tańce ludowe związane z tradycją świętojańską. Dodatkową atrakcją było prezentowanie stroju krajeńskiego codziennego, odświętnego i dziecięcego. Do zabawy zaproszono publiczność, która uczyła się kroków tańca ludowego.

Runowo (1)

Kolejną z atrakcji przygotowała ochotnicza straż pożarna, która gasiła kontrolowany pożar z wysięgnika. W czasie wolnym można było przejechać się konno oraz bryczką. Dom Kultury przygotował konkurencje dla starszych i młodszych. Rzut na jeża, kółko-krzyżyk, wyścigi w tunelach, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez: Nadleśnictwo Runowo, fabrykę SBN, Gminę Więcbork, Stowarzyszenie KGW Runowo Krajeńskie i Sołectwo Runowo Krajeńskie. Najmłodsi mogli bawić się z kolorową chustą w podrzucanie piłki, kolory oraz trafienie piłki do „bramki”, ta zabawa przyniosła maluchom ogromną frajdę i moc uśmiechu. Koło Gospodyń Wiejskich z Runowa przygotowało słodki poczęstunek dla uczestników pikniku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również ognisko i pieczenie kiełbasek. Przeciąganie liny dla par nie tylko małżeńskich przyciągnęło sporą rzeszę chętnych, do zabawy przyłączył się również burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski i wiceburmistrz Jacek Masztakowski, który zajął trzecie miejsce w tej konkurencji wraz z mieszkańcem Runowa Tomaszem Wielowiejskim. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna przy skocznych dźwiękach zespołu Emifon.

Runowo (2)