Treść artykułu

Piosenka jest dobra na wszystko – recital Kacpra Kuszewskiego

Kategoria MGOK Więcbork

Blisko dwugodzinny recital, przeplatany zabawnymi anegdotami, zaprezentował w niedzielne popołudnie, na scenie więcborskiego domu kultury, popularny aktor i wokalista Kacper Kuszewski.

Kacpra Kuszewskiego znają właściwie wszyscy. Artysta zyskał względy szerokiej publiczności dzięki roli Marka Mostowiaka w bijącym rekordy oglądalności serialu TVP2 „M jak miłość”. Mogliśmy go także oglądać w kilku programach rozrywkowych różnych stacji telewizyjnych, m.in. „Jak oni śpiewają”, „Twoja twarz brzmi znajomo” (Polsat) oraz „Taniec z gwiazdami” (TVN). Od 2016 roku aktor jest też wokalistą popularnego zespołu Leszcze.

Na więcborskiej scenie w wykonaniu Kacpra Kuszewskiego i towarzyszącego mu pianisty Piotra Banaszka mogliśmy usłyszeć autorskie interpretacje kilku piosenek niezapomnianego Kabaretu Starszych Panów oraz kilkanaście utworów. utrzymanych w stylistyce szlagierów międzywojennych. z jedynej jak dotąd, solowej płyty artysty, zatytułowanej „Album Rodzinny”. Aktor zabrał słuchaczy swoim wehikułem czasu w pełną humoru podróż do epoki lat 20 i 30 XX wieku, gdzie pobrzmiewały rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga.

Jak opowiadał sam artysta, pomysł na płytę zrodził się podczas przeglądania starego rodzinnego albumu. Pożółkłe fotografie poruszyły jego wyobraźnię i skłoniły do wymyślenia, wspólnie z autorem tekstów Mirkiem Sikorą, dawno zapomnianym postaciom nowych historii. W ten sposób powstała barwna galeria postaci, sytuacji i miejsc, które zdarzyły się, bądź tylko mogły się zdarzyć, naszym dziadkom. Poznaliśmy zatem Wandę, która wbrew wszystkim chciała Niemca, stryja, który kochał tylko bardzo duże kobiety, wzięliśmy udział w imieninach babci Kazimiery, poznaliśmy historię czterech braci czy też Panny Tali oraz mieliśmy niepowtarzalną okazję rozsmakować się w specjałach kuchni polskiej.

Recital Kacpra Kuszewskiego to, po noworocznej gali z udziałem zespołu kameralnego Arte Con Brio, któremu towarzyszyli soliści – Katarzyna Jaracz (sopran) i Paweł Krasulak (tenor) oraz urzekającym koncercie kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej, trzecia w tym roku muzyczna uczta, która miała miejsce na deskach sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Tymczasem, więcborski dom kultury już zapowiada kolejne wspaniałe wydarzenia artystyczne.

———-

tekst i foto: MGOK Więcbork