Treść artykułu

Plastyczne Eko-Warsztaty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

b4
Uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Zakrzewku byli w ubiegły czwartek gośćmi Pracowni Sztuk Plastycznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, która, w ramach IV Festiwalu Ekologicznego „Zielono mi”, przygotowała specjalnie dla nich innowacyjne warsztaty ekologiczno-artystyczne.

Jak przyznają sami nauczyciele, współczesna szkoła, nie daje niestety swoim wychowankom zbyt wielu okazji do swobodnej ekspresji twórczej. Dlatego szalenie istotne jest, aby młodzi ludzie mogli realizować swoje artystyczne aspiracje w innym miejscu.
b1

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury realizuje projekt zatytułowany „Zielono Mi”, którego częścią jest cykl bezpłatnych warsztatów plastycznych dla dziewcząt i chłopców z szkół podstawowych gminy Więcbork.

Jako pierwsi z propozycji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury skorzystali uczniowie najstarszej klasy zakrzewskiej podstawówki. W miłej i twórczej atmosferze, pod okiem instruktora Pracowni Sztuk Plastycznych pani Brygidy Fertykowskiej wykonywali spersonalizowane EkoKartki i EkoAlbumy z ekologicznych materiałów drewnianych i papierowych, w zyskującej coraz większą popularność technice scrapbookingu. Wyobraźnia młodych artystów pozwoliła uczynić z ich prac prawdziwe arcydzieła.
b2

Materiały do przeprowadzenia warsztatów plastycznych zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Urząd Miejski w Więcborku oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku