Treść artykułu

Płyta z kolędami już dostępna!

Kategoria Studio nagrań

Dziś w końcu można poczuć nastrój nadchodzących Świąt. Wraz ze śniegiem, który od samego rana prószy za oknem, do biura M-GOK-u wwiało kuriera z naszymi płytkami 🙂
Płytę CD można już nabyć w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00, jak również przy okazji dwóch koncertów:
20 grudnia w godzinach 10:30 – 13:30 w czasie kolędowania przy szopce na Więcborskim Rynku Miejskim
oraz 6 stycznia 2016 r. podczas koncertu z zespołem na żywo, który rozpocznie się o godzinie 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku.

baner1

Na płycie znajduje się 10 polskich kolęd, które wykonują przede wszystkim osoby związane z sekcją wokalną działającą w więcborskim M-GOKu.
Gościnnie, kilka przepięknych dźwięków pozostawiła na naszym krążku Agnieszka Ryduchowska.
Nie zabrakło również rodzinnego duetu w wykonaniu samej Pani Dyrektor M-GOKu, która zaśpiewała wspólnie ze swoją córką – Lenką.
Instrumentalnie wspomogli nas muzycy spoza Więcborka, w większości związani z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, których cechuje niezwykła wrażliwość muzyczna oraz otwartość na wiele gatunków, co (mamy nadzieję) przejawia się w pozostawionych na płycie dźwiękach.
baner2
Wokaliści, których można usłyszeć na płycie:
Agata Adamska, Natalia Borowiak, Wiktoria Borowiak, Adam Feder, Weronika Gonciarz, Luiza Gracz, Patrycja Brus, Ewelina Kopeć, Basia Grzegorzewska, Martyna Cieślik, Oskar Mazalon, Magda Skiba, Beata Sadkowska, Ania Resler, Gosia Brączyk, Kalina Waszak, Milena Pilkiewicz, Klaudia Tusznio, Ania Kamińska, Agata Pufal, Agnieszka Ryduchowska, Lena Tońska, Joanna Soja-Tońska.

Instrumentaliści:
Na perkusji, cajonie, congach oraz jeszcze bardziej etnicznych instrumentach perkusyjnych zagrał Mateusz Zawadzki;
na gitarach basowych (zarówno tej z progami jak i ich pozbawionej), gitarze klasycznej oraz instrumentach perkusyjnych – Bartek Werachowski;
na chyba najbardziej świątecznym instrumencie, czyli saksofonie sopranowym oraz altowym – Łukasz Staniszewski
na nie do końca nastrojonym pianinie z blokującymi się klawiszami, organach Hammonda, fortepianie elektrycznym oraz tzw. „fortepianie dmuchanym” (czyli melodyce;)) – Sławek Stencel;
odpowiedzialnym za wszystkie aranżacje oraz za zrealizowanie nagrań jest Sławek Stencel.

Płyta została nagrana, zmiksowana i zmasterowana w studiu nagrań Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku.

Cena za utwór to złotówka, a więc cała płyta kosztuje 10 zł 🙂