Treść artykułu

Powitanie lata w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

Strugi rzęsistego deszczu, które przywitały uczestników więcborskiej Sobótki nie zdołały popsuć wesołej zabawy wszystkim tym, którzy przybyli w sobotę 23 czerwca na Rynek miejski by wziąć udział w tradycyjnej Nocy Świętojańskiej. Z upływem czasu, gorące rytmy, które niosły się nad wyjątkowo spokojną w tym dniu taflą Jeziora Więcborskiego, zdawały się stopniowo rozpraszać stalowe chmury, wiszące nad miastem.

Kolejne występy, pokaz dziecięcych grup tanecznych Studia Tańca „Natural”, grupy Zumba Więcbork pod kierunkiem Jana Pietrzyńskiego, grupy My Zumba pod wodzą Ewy Matuszewskiej oraz prowadzonego przez panią Renatę Bloch Teatru Rym-Cym-Cym zapewne podobały się publiczności, ponieważ nagradzane były zasłużonymi gromkimi oklaskami.

W trakcie pokazów w specjalnym namiocie można było wspólnie z instruktorkami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, z ziół i kwiatów, wypleść strojne wianki, które by tradycji stało się zadość, panny i nie panny puściły na wody wieczornego jeziora. Zanim jednak to się stało, powołane przez organizatorów jury za najpiękniejszy uznało wianek wypleciony przez paną Halinę Baranowską.