Treść artykułu

Powitanie Lata w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

Mieszkańcy Więcborka, turyści oraz goście w ubiegłą sobotę zainaugurowali sezon letni w Gminie Więcbork. Na Plaży Miejskiej w Więcborku wszyscy zainteresowania mogli obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu 91 Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sępólna Krajeńskiego. Następnie na scenie zaprezentowali się wokaliści działający w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, oraz gościnnie wystąpiła Kornelia Mazur z Chojnic.

str1

Gwiazdą wieczoru był zespół Niedzielni Kierowcy z Bydgoszczy. Zespół wystąpił w składzie: Leszek Lyczmański, Michał Kwaśnik, Marcin Bączkowski i Maciej Jagodziński. Na scenie od 2010 r. Grają zawsze z energią i zawsze akustycznie. Prezentują głównie dobrą muzykę polską w niezwykle ciekawych i żywiołowych aranżacjach. Od początku istnienia związani są z bydgoskim klubem Kubryk, gdzie można ich usłyszeć w każdy niedzielny wieczór.

str3

A po zmroku na Więcborską Plażę zawitały Świtezianki, para młodych: Marysieńka i Jasiu, którzy w Noc Kupały zakochują się w sobie bez pamięci, Czarownice i Zielarka. Był ogień, była miłość, taniec, czary i magia. Wszystko to za sprawą sekcji teatralnej i wokalnej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku oraz Volodymyra Vorobiova. A wszystko to w pięknej scenerii Więcborskiego Jeziora.

Aby tradycji stało się zadość mieszkańcy w asyście Świtezianek, Czarownic i Neptuna puścili wianki na wodę…
a później pozostało im już tylko szukanie kwiatu paproci… i znalezienie szczęścia…