Treść artykułu

Pracownia Działań na Rzecz Seniorów aktywowana!

Kategoria MGOK Więcbork

W sobotnie jesienne popołudnie 06.10.2012r. jak co roku w Więcborskim Gimnazjum im. Polskich Noblistów odbył się Bal Seniora. Sala Gimnastyczna została wypełniona po brzegi, wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Wszystkich przybyłych przywitał Prezes PZERiI w Więcborku Kazimierz Buława.

Każdy z zaproszonych gości złożył życzenia Jubilatom i podziękował za zaproszenie. Po wystąpieniach gości przyszedł czas na nadanie tytułu Seniora Roku 2012, a także przyjęcie nowych członków. Każdy z uczestników imprezy mógł skorzystać z punktu medycznego.

Kolejna cześć programu została poświęcona Złotym Jubilatom. Medale Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego wręczył Burmistrz Miasta Więcbork Paweł Toczko parom za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia za 50 lecie Pożycia Małżeńskiego otrzymali:

* Myszkiewicz Melania i Roman z Więcborka

* Wiese Władysława i Jan z Runowa Krajeńskiego

* Młodzik Jadwiga i Henryk z Lubczy

* Mazur Ludwika i Stanisław z Więcborka

* Guzik Franciszek i Gabriela z Zakrzewka

* Szymkowiak Genowefa i Feliks z Więcborka

* Ciepłuch Edmund i Halina z Więcborka

* Białkowski Józef i Irena z Jastrzębca

* Kuich Regina i Szczepan z Sypniewa

* Jarząb Monika i Kazimierz z Runowo – Kolonia

* Czerwiński Edmund i Aleksandra z Więcborka

Jubilatom złożono życzenia i odśpiewano gromkie „Sto lat” przy wtórach Więcborskiej Orkiestry Dętej. Po uroczystej dekoracji przyszedł czas na „coś słodkiego”, na salę wjechał przepiękny tort ufundowany przez Burmistrza Więcborka. Dla Jubilatów zaśpiewała również Anna Kamińska przy akompaniamencie Wojciecha Madajskiego – „Miłość Ci wszystko wybaczy”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na dużą dawkę dobrego humoru. Na scenie pojawili się Państwo Wanda i Eugeniusz Rzyskich z Bydgoszczy, którzy tworzą Kabaret „Trójka”. Humorystyczne scenki przeplatane piosenkami sprawiły że cała sala siedziała z uśmiechami na twarzach i za zaciekawieniem przyglądała się popisom gości.

Część artystyczną przygotował również Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Kabaret seniora oraz zespół „Wesołe Nutki” działające przy M-GOK w Więcborku przygotowane przez: Renatę Bloch i Wojciecha Madajskiego przy pomocy Anny Kamińskiej dały swój popisowy występ. Scenariusz napisany przez Panią Renatę doskonale oddawał nastrój panujący na sali. Występy artystów wzbudziły ogromny entuzjazm wśród przybyłych gości. Przepiękne słowa o miłości przeplatane znanymi ludowymi piosenkami bardzo spodobały się publiczności, a utwory takie jak: „Głęboka studzienka” czy „W zielonym gaju” i wiele innych niosły się po całej sali.

Po występach artystycznych przyszedł czas na odrobinę rozrywki. Wszyscy którzy czuli się na siłach; a było ich bardzo wielu, mogli tańczyć i dobrze się bawić przy muzyce zespołu Relax.

Galerię zdjęć z sobotniego Balu Seniora można obejrzeć na stronie: http://www.e-krajna.pl/powiaty/kultura/wiecbork-jesienny-bal-na-sto-par.html