Pracownia Muzyczna

zajęcia wokalne

Zajęcia wokalne odbywają się indywidualnie dla dzieci i młodzieży.
Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności wokalnych i ogólno-muzycznych uczniów poprzez szereg ćwiczeń emisyjnych (rozśpiewanie) i pracę z piosenką (interpretacja, dykcja). Uczniowie mają możliwość dowiedzieć się jak operować głosem w zdrowy i prawidłowy sposób. Zajęcia również pozwalają wyzbyć się tremy dzięki występom okolicznościowym organizowanym przez M-GOK Więcbork oraz powiatowych konkursach i festiwalach wokalnych.

Grupa w roku 2016 brała udział w Warsztatach Gospel w Tucholi skąd zrodził się pomysł, aby powstał zespół wokalny który ma już na swoim koncie wiele koncertów o charakterze religijnym. Przede wszystkim grupa występuje na kolejnych edycjach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Więcborku oraz wraz z sekcja muzyczną na koncertach: Kiedy dusza śpiewa, Raduje się zawsze w Panu oraz w czasie Więcborskiego Dnia Młodych. Ponadto cześć z solistów była laureatami Kujawsko-Pomorskiego Konkurs Piosenki Awans w Żninie oraz Konkurs Piosenki Angielskiej w Więcborku i Jastrzębcu. Ponadto młodzi wokaliści mają na koncie inne koncerty m.in. Podczas Dni Więcborka oraz koncert „To już wiosna” z piosenkami z polskich filmów i seriali. Większość z nich wiąże swoją życiową drogę z muzyką.

grupa wokalna Wesołe Nutki

Zespół wokalny złożony z 10 seniorów, którzy z uśmiechem i radością uczęszczają na zajęcia. Posiadają szeroki repertuar z zakresu muzyki ludowej, biesiadnej, cygańskiej i tanecznej. Uświetniają często swoimi występami imprezy okolicznościowe organizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku oraz ościennych miejscowościach. Wesołe Nutki występowały w 2016 roku w Łobżenicy na Targach Twórców,  podczas Jarmarku Krajeńskiego oraz na Otwarciu Więcborskiej Sceny Letniej wraz z  chórami z Bydgoszczy, Białych Błot i Sośna.

Opiekunem grupy jest Agata Pufal, tel. 52 389 68 25