Więcborska Orkiestra Dęta

Więcborska Orkiestra Dęta zaprasza na próby w środy od godz. 18.30.
Zapewniamy naukę gry na instrumentach dętych blaszanych oraz instrumentach perkusyjnych. Kapelmistrzem orkiestry jest Karol Koziel.

Dlaczego warto do nas przyjść? Coraz więcej badań wskazuje na to, że trening muzyczny korzystnie wpływa na wczesny rozwój sprawności umysłowej i motorycznej, jest również predykatorem dobrej sprawności umysłowej w starszym wieku. Duże znaczenie mają zarówno lata praktyki gry na instrumencie jak i wczesny wiek rozpoczęcia treningu. Lekcje muzyki w dzieciństwie są więc dobrą inwestycją na przyszłość.

Dzięki nauce gry na instrumencie dziecko rozwija nie tylko zdolności muzyczne ale również:
– plastyczność mózgu, powstawanie nowych połączeń neuronalnych 
– wpływa na podwyższenie poziomu sprawności umysłowej i motorycznej
– poprawia funkcjonowanie poznawcze – pamięć robocza, długotrwała, werbalna
– ułatwia naukę czytania i języków obcych
– wiąże się z trwałym wzrostem IQ
– uczy dokładności, systematyczności, wytrwałości, sumienności.
– porozumiewanie się w języku ojczystym i językach obcych,
– kompetencje matematyczne,
– umiejętność uczenia się,
– kompetencje społeczne i obywatelskie,
– świadomość i ekspresja kulturalna.
– koncentracje – nauka gry na instrumencie, czy w przypadku kilkumiesięcznych maluchów samo odkrywanie instrumentu, wzmacnia zdolności do koncentracji. Jak wiemy, jest to umiejętność szczególnie przydatna w szkole.
– koordynacje – granie na instrumentach poprawia koordynację ręka-oko. W ten sposób rozwijają się zdolności motoryczne dziecka.
– relaksacje – wiele badań naukowych potwierdziło wpływ muzyki na nasze samopoczucie i zdrowie np. muzyka relaksacyjna obniża ciśnienie krwi, uspokaja serce. Rozważnie zatem dobierajmy muzykę, jakiej słuchamy w obecności dziecka.
– Cierpliwości i wytrwałości – to cechy, które rozwijają się gdy maluch próbuje grać na instrumencie. Przydają się niejednokrotnie w życiu, także zawodowym, to dzięki nim jesteśmy w stanie osiągać cele mimo przeszkód.
– Pewności siebie – zachęcanie dziecka do gry, chwalenie za próby i postępy, uwaga rodzica jaką skupia maluch na sobie – to wszystko sprawia, że poczucie własnej wartości u dziecka rośnie. Dzieci z mocnym poczuciem wartości siebie są szczęśliwe i odnoszą więcej sukcesów, potrafią także w życiu dorosłym nawiązywać zdrowe relacje.
– pomaga w pracy z takimi niedoborami, jak dysleksja czy ADHD.

Warto więc rozwijać umiejętności muzyczne już od najmłodszych lat. Dlatego serdecznie zapraszamy na zajęcia umuzykalniające przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego
w każdą środę od godz. 18.30
lub telefonicznego pod numerem tel. 661 221 031
Zajęcia prowadzi Karol Koziel