Treść artykułu

Prezent Mikołajkowy !

Kategoria MGOK Więcbork

6 grudnia – data doskonale znana wszystkim dzieciom, ale nie tylko … Tego dnia obchodzimy Mikołajki. Z tej okazji na deskach teatru Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku wystąpili nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Więcborku im. Kornela Makuszyńskiego. Spektakl p.t. „Alicja w krainie Kornela Makuszyńskiego” zgromadził na scenie wielu bohaterów z książek napisanych przez patrona szkoły. Mogliśmy poznać przygody m. in.: Alicji z Krainy Czarów, Koziołka Matołka, Siedmiu Krasnoludków, Jacka, Placka, Złej Królowej, Kopciuszka, Śnieżki, Królewiczów, Macochy, czy wreszcie Adama Cisowskiego.

Sala widowiskowo – kinowa M-GOK była wypełniona po brzegi. Młoda publiczność niezwykle aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym i wykazywała się ogromną wiedzą na temat bajek wystawianych na scenie. Nauczyciele zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem – ponieważ i o nich Święty Mikołaj nie zapomniał. Scenariusz Magdaleny Siudy wyreżyserowany został przez Beatę Bramańska, a muzyczną oprawą zajął się Ireneusz Ciszewski.

Jednak pomimo wszystko najważniejszym punktem imprezy było spotkanie z Mikołajem – tym prawdziwym – z Laponii. Przyjechał na wielkich saniach w obecności pięknych śnieżynek z workami wypchanymi prezentami. Każde dziecko otrzymało z rąk Świętego Mikołaja paczuszkę ze słodkimi upominkami. Nasz gość z dalekiej Laponii pozował również do pamiątkowych fotografii.

Uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców były najlepszymi dowodami na to że spotkanie z Mikołajem było udane i dało wiele radości.

Mamy nadzieję że w przyszłym roku Święty Mikołaj również odwiedzi Więcbork i spotka się z wszystkimi grzecznymi dziećmi.

A Świętego Mikołaja sponsorowali:

* Samorząd Mieszkańców Więcborka

* Nadleśnictwo Runowo

* Ronet Sp. z o. o.

* EuroFasada Karol Mejgier

* Nadleśnictwo Lutówko