Treść artykułu

Przedświąteczne warsztaty plastyczne dla uczniów szkół podstawowych w Więcborku i Jastrzębcu

Kategoria MGOK Więcbork

Okres oczekiwania na Boże Narodzenie to czas, gdy chętniej niż zwykle oddajemy się zajęciom, na które na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu. Jedną z ulubionych przez dzieci, ale także przez dorosłych, czynności jest własnoręczne wykonywanie różnego rodzaju świątecznych ozdób. Powstają w ten sposób przedmioty niesztampowe, które cieszą oko swoją niepowtarzalną formą. Dlatego Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku przygotował i przeprowadził cykl, nawiązujących do tematyki bożonarodzeniowej, warsztatów plastycznych dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Więcborku oraz Szkoły Podstawowej w Jastrzębcu.

Dziewczynki i chłopcy, pod fachowym okiem instruktor plastyki z więcborskiej placówki kultury, pani Brygidy Fertykowskiej oraz pań nauczycielek Jolanty Birkholz, Magdaleny Mikietyńskiej-Rosa i Wiesławy Bonk, przy pomocy kolorowych farb i szablonów, z wielkim zapałem zdobili, wykonane z tkaniny, torby na zakupy. Niepowtarzalne dzieła, na których pojawiły się prześliczne śnieżynki, gwiazdki, gwiazdorki, bombki oraz aniołki będą z pewnością pięknym świątecznym podarunkiem dla najbliższych.

Nieco inny charakter miały warsztaty, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Jastrzębcu, ponieważ oprócz dzieci, wzięły w nich udział także ich mamy. Spotkanie, które odbyło się na zaproszenie pani Marii Komza, było dla najmłodszych oraz ich mam okazją by, nie tylko poznać nowe techniki plastyczne, ale także, w tym zabieganym świecie, odrobinę się wyciszyć, pobyć razem i zrobić coś wyjątkowego razem. Natomiast papierowe choinki, stroiki, Mikołajki czy aniołki będą z pewnością unikalnym elementem świątecznego wystroju, tym cenniejszym, że wykonanym własnoręcznie i wspólnie.