Treść artykułu

Rekordowa szczodrość mieszkańców Gminy Więcbork

Kategoria MGOK Więcbork

Za nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, wielką hojnością wykazali się mieszkańcy Gminy Więcbork. Pieniądze na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych czyli na stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry zbierane były do skarbonek wolontariuszy, wielkiej skarbonki znajdującej się w więcborskim sztabie oraz podczas aukcji odbywających się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Podczas wieczornego liczenia zebranych kwot było już pewne, że więcborski sztab pobił kolejny rekord.

Zbiórka w Sypniewie i Więcborku rozpoczęła się wczesnym rankiem, kiedy to na ulice wyszło 24 wolontariuszy ze skarbonkami i serduszkami. Puszki zapełniały się bardzo szybko, a na ulicach nie było widać prawie nikogo, kto na kurtce czy płaszczu nie miałby charakterystycznego symbolu WOŚP. Podczas wieczornego liczenia okazło się, że w sumie do skarbonek zebrano aż 14.519,20 zł (1.778,42 zł w Sypniewie i 12.740,78 zł w Więcborku).

O godzinie 16 wolontariusze przenieśli się do sali widowiskowej MGOK, gdzie odbywały się orkiestrowe licytacje. Oprócz tradycyjnych, cieszących się dużym powodzeniem, gadżetów przysłanych przez Jurka Owsiaka, wśród przedmiotów, które skupiały na sobie największą uwagę licytujących były m.in.: ceramiczne anioły, pamiątki z egzotycznych podróży podarowane przez IgiTravel i oczywiście orkiestrowy anioł autorstwa pana Józefa Walczaka. Oryginalnymi nowościami tegorocznej licytycji były natomiast „Wspólny trening biegowy z Burmistrzem Więcborka” oraz „Urodziny z alpakami Mieszko i Kokolino”. Aukcje, koncertowo przeprowadzone przez panią Renatę Bloch, przyniosły w sumie 4.554,00 złotych.

Licytacjom towarzyszyły zachwycające występy artystyczne i atrakcyjne pokazy: jasełka w wykonaniu Przedszkolaków z Przedszkola Gminnego nr 1 „Niezapominajka” w Więcborku, pokaz karate w wykonaniu Klubu Karate Shotokan ENPI w Więcborku, występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Więcborku, pokaz tańca w wykonaniu Studia Tańca „Natural” oraz występ podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku. Popisy artystyczne raz po raz wywoływały aplauz szczelnie wypełniającej salę widowiskową publiczności. Podczas występów, ci którzy zamiast wziąć udziału w licytacjach woleli, tak po prostu, wrzucić parę złotych do wielkiej skarbony, zebrali wspólnie przeszło 2.000 złotych.

Wszystko to razem sprawiło, że podczas 26 Finału WOŚP w Więcborku padł kolejny rekord, a zebrana kwota 20.859,92 zł okazała się nie tylko większa niż w roku ubiegłym, ale także największa w całym powiecie sępoleńskim.

Więcborski Sztab WOŚP dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do sukcesu 26 Finału WOŚP:

– Wolontariuszom:

Jagnie Lach, Marcie Łobodzińskiej, Klaudii Sas, Julicie Krawczyk, Jagodzie Lach, Oldze Kamińskiej, Luizie Gracz – z Sypniewa;

Aleksandrze Kufel, Ewelinie Kopeć, Wiktorii Rozenfeld, Agacie Wegner, Aleksandrze Gindera, Magdalenie Jedlińskiej, Beacie Sadkowskiej, Martynie Ozimkiewicz, Sarze Koniec, Jakubowi Kiedos, Magdzie Nickel, Katarzynie Kozek, Patrykowi Zarzyckiemu, Klaudii Siuda, Kamili Zaborowskiej, Paulinie Borowicz, Julii Drzewieckiej – z Więcborka;

– Partnerom:

Przedszkole Gminne nr 1 „Niezapominajka” w Więcborku
Klub Karate Shotokan ENPI w Więcborku
Szkoła Podstawowa nr 1 w Więcborku im. Polskich Noblistów
Studio Tańca Natural 
Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku
Restauracja Pomorzanka w Więcborku
Bank Spółdzielczy w Więcborku 
Ochotnicza Straż Pożarna w Więcborku
Posterunek Policji w Więcborku

– Darczyńcom:

Urząd Miejski w Więcborku
Waldemar Kuszewski – Burmistrz Więcborka
Główna Komisja Sportu Motocyklowego – Dariusz Stypa
Piotr Winiecki
Józef Walczak
Ewa Matuszewska „MY ZUMBA”
Monika i Wojciech Fryziak – Ogrodnictwo Suchorączek
IgiTravel z Bydgoszczy – Agnieszka Molik – Matyga
Krajeński Park Krajobrazowy w Więcborku
Ewa Piotrowska
Oliwier Sommerfeld
Agata Bachusz
Daria Kotek

– Komisji:

Katarzynie Krasickiej, Bernadecie Borowicz, Annie Łangowskiej, Brygidzie Fertykowskiej i Joannie Soja – Tońskiej.

tekst: Paweł Szydeł
fot. Sławomir Stencel