Treść artykułu

Rekordowa WOŚP w Więcborku!

Kategorie MGOK Więcbork WDK Sypniewo

Pomagali jak potrafili najlepiej. Opłacało się. Znowu padł rekord. Więcborscy wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali w sumie 14.219,93 zł. To najwyższa kwota w 24-letniej historii i aż o 2.000 zł wyższa niż w roku ubiegłym.

IMG_4198

Wolontariusze wyruszyli w teren w wczesnych godzinach porannych. O godzinie 16:00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął się więcborski Finał. Na scenie prezentowali się: Przedszkole Gminne nr 1 w Więcborku, zespół Barakuda z Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku, The Best Dance, Zumba – Więcbork, Klub Karate „Shotokan”, grupy taneczne MGOK, Przemek Paterek z synami Mateuszem i Mikołajem, wokalistki działające w sekcji wokalnej MGOK – Gosia Brączyk, Patrycja Brus, Luiza Gracz, Natalia Borowiak, Wiktoria Borowiak, Magda Skiba i Zuzia Sadkowska oraz oczywiście Więcborska Orkiestra Dęta.

W ciągu całego dnia 30 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z gminy Więcbork zebrało łącznie 14.219,93 zł, z czego 2.910,00 zł pochodziło z licytacji przedmiotów, a pozostała kwota została zebrana do puszek. Aukcja momentami była niezwykle zacięta, a niektórzy licytujący wchodzili w posiadanie nawet kilku przedmiotów. Najwyższą cenę osiągnęły: ceramiczny „Anioł z długimi włosami” oraz kubek termiczny z logo WOŚP.

IMG_4062

Więcborski Sztab WOŚP składa serdeczne podziękowania wszystkim licytującym oraz osobom i instytucjom, które ofiarowały gadżety na aukcję: panu Jozefowi Walczakowi, panu Piotrowi Winieckiemu, pani Anecie Dąbrowskiej, panu Sławomirowi Stelcer, pani Dorocie Wójcik – „Pasja”, Cukierni Pakulski – Bachusz, Restauracji „Pomorzanka”, Krajeńskiemu Parkowi Krajobrazowemu, Burmistrzowi Więcborka i Urzędowi Miejskiemu w Więcborku.