Treść artykułu

Rewelacyjny początek sezonu szachistów MGLKS Grom Wieża Więcbork

Kategoria MGOK Więcbork

Szachiści MGLKS Grom Wieża Więcbork znakomicie weszli w sezon, dosyć łatwo odprawiając w dwóch pierwszych rundach rywali z Sępólna i Świecia. Więcborscy miłośnicy królewskiej gry zgromadzili do tej pory łącznie 8,0 punktów plasując się na drugim miejscu w tabeli IV Ligi DMR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ustępując liderom z OSiR-u Pozkal II Inowrocław tylko ilością zdobytych małych punktów.
szachy-wieza-wiecbork

Pierwsze spotkanie, 8 listopada, przyszło więcborczanom rozgrywać u najbliższych sąsiadów w Sępólnie Krajeńskim. Znakomicie w tym dniu spisali się Józef Białkowski, który na drugiej desce pokonał, posiadającego wyższy ranking Mariana Tarnowskiego. Równie dobrze wypadli Stanisław Mazur, który pokonał Dariusza Opermana oraz Patrycja Berezowska, która bez problemu poradziła sobie z młodziutkim Adamem Dobkiem. Grający na czwartej szachownicy Bogdan Winkler i lider więcborskiego zespołu Tomasz Stasiak musieli natomiast uznać wyższość kolegów zza miedzy – Tomasza Theussa i Mateusza Wójcickiego. Nie zmieniło to jednak faktu, że więcborsko – sępoleński pojedynek, tym razem, na swoją korzyść rozstrzygnęli szachiści Wieży.

Drugie spotkanie, rozgrywane 22 listopada w gościnnych progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, z Gambitem II Świecie nie było już tak wyrównane i nawet pod nieobecność Tomasza Stasiaka szachiści Wieży Więcbork bez trudu zdobyli komplet 5 punktów. Pierwszy swoją partię wygrał rezerwowy Patryk Kozanecki, który grając na czwartej szachownicy nie dał szans mniej doświadczonemu Kacprowi Leśniakowi. Za przykładem Patryka poszli kolejno Patrycja Berezowska, Stanisław Mazur i Bogdan Winkler. Zacięta walka toczyła się natomiast przez blisko 4 godziny na desce pierwszej, gdzie starli się Józef Białkowski (Wieża) i Jacek Urban (Gambit). Ostatecznie górą był zawodnik z Więcborka, który, przy wyrównanej grze, lepiej gospodarował czasem.

W trzeciej rundzie więcborską Wieżę czeka trudny wyjazd do Świekatowa, gdzie zmierzy się z tamtejszą Falą. Młody zespół z Świekatowa w poprzedniej rundzie pokonał Krajnę Sępólno w identycznym stosunku, jak w pierwszej kolejce uczyniła to Wieża Więcbork. Gorąco może być zwłaszcza na pierwszej szachownicy, gdzie w zespole rywala występuje bardzo groźny Karol Jaroch.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku