Treść artykułu

Reżyser Sławomir Grünberg w Więcborku!

Kategoria MGOK Więcbork

W pogodne niedzielne popołudnie 09.08.2012r. wszyscy fani filmów dokumentalnych mieli nie lada okazję, aby osobiście poznać znanego reżysera Sławomira Grünberga.

Do Więcborka artysta przyjechał na zaproszenie Pani Anny Powagi. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Więcborku i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

Sławomir Grünberg, zdobywca prestiżowej Nagrody Emmy oraz nominacji do Oscara w kilku zdaniach opowiedział o początkach swojej przygody z reżyserią oraz zaprezentował biograficzny film o jego życiu w USA.  Krótki reportaż wzbudził duże zainteresowanie wśród zgromadzonej publiczności. Każdy  z widzów miał możliwość zadawania pytań, otrzymując na nie, czasem zaskakujących odpowiedzi.

Po wyczerpującej rozmowie przyszedł czas na projekcję filmu dokumentalnego w reżyserii Sławomira Grünberga i Katka Reszke pod tytułem: „TRANS – AKCJA”. Główną bohaterką dokumentu jest posłanka Anna Grodzka. Polska działaczka społeczna, współzałożycielka fundacji TRANS – FUZJA.

Film „TRANS – AKCJA” jest pierwszym dokumentalnym filmem w Polsce o osobach transseksualnych. Dokument pokazuje codzienne życie Anny Grodzkiej, gdy rozmawia z synem, robi zakupy, odwiedza fryzjera, pracuje w fundacji.

„TRANS – AKCJA” to portret kobiety „uwięzionej” w nie swoim ciele, która otwarcie opowiada swoją historię o walce jaką przeszła w poszukiwaniu własnej tożsamości.

Warto obejrzeć ten film chociażby ze wzgląd na jego tematykę, wywołującą duże kontrowersje wśród społeczeństwa.

Na zakończenie reżyser podziękował wszystkim za przybycie i wyraził nadzieję że jeszcze nie raz odwiedzi Więcbork i spotka się z tak wspaniałą publicznością.