Treść artykułu

Rodzinne podróżowanie z IgiTravel

Kategoria MGOK Więcbork

Ciepłe niedzielne popołudnie spędziliśmy wsłuchując się we wspomnienia z 40-dniowej podróży po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, którą odbyła Agnieszka Molik-Matyga pochodząca z Więcborka ze swoją podróżującą rodzinką.

2 kwietnia w Sali Kameralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Cztery Pory Roku w Podróży”. W pierwszą podróż Agnieszka Molik-Matyga z IgiTravel zabrała nas do USA.

Na spotkanie przyszło wiele osób ciekawych świata oraz samej pani Agnieszki, którą znamy i pamiętamy z lat szkolnych, ponieważ podróżniczka pochodzi z Więcborka, a obecnie mieszka w Bydgoszczy. Klimat sali stworzył atmosferę rodzinnego spotkania przy kawie, dlatego nikt nie zauważył jak wspólnie objechaliśmy stany od wschodu do zachodu. Słuchając wspomnień Agnieszki Molik-Matygi oraz jej uroczego syna Igora przemierzyliśmy ponad 8 tys. kilometrów odwiedzając 12 stanów.

IgiTravel, bo pod takim szyldem podróżuje rodzina Pani Agnieszki w zeszłym roku odwiedziła Stany Zjednoczone i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że podróżowali z półrocznym wtedy synkiem Tymoteuszem.

Piękne zdjęcia okraszone komentarzem gości z IgiTravel pozwoliło na poznanie tego ogromnego państwa z perspektywy podróżującej rodziny. Las Vegas, Los Angeles, miasteczko Amiszów, Nowy Jork, słynna droga 66, Hollywoodoraz wiele, wiele innych miejsc odwiedziliśmy oglądając barwne zdjęcia. Miejsca znane przede wszystkim z amerykańskich filmów mieliśmy teraz na wyciągnięcie ręki. Ponadto mogliśmy nacieszyć oko wspaniałymi filmikami, które kręcą podczas podróży i umieszczają na swoim blogu.

Na kolejną podróż z IgiTravel, tym razem, do Korei Południowej zapraszamy już 11 czerwca. Pani Agnieszka wyrusza już w połowie kwietnia i ze świeżymi wrażeniami oraz gadżetami z podróży spotka się z nami w czerwcu. Zapraszamy!

fot. Sławomir Stencel