Treść artykułu

Rozstrzygnięcie Konkursu na Plastykę Wielkanocną

Kategoria MGOK Więcbork

W Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbył się
XX Jubileuszowy Konkurs na Plastykę Wielkanocną.

Celem konkursu było:
1. Propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
2. Pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek i palm wielkanocnych.
3. Kształtowanie aktywnej postawy wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.
4. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych.
5. Promowanie twórczości.
6. Prezentacja pisanek, palm wielkanocnych i innych form zdobniczych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

IMG_4155a

Konkurs miał formę otwartą, mogli wziąć w nim udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Warunkiem uczestnictwa było dostarczenie do organizatorów: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku; ul. Pocztowa 2; 89 – 410 Więcbork – pracy konkursowej, w terminie do dnia 10 kwietnia 2015 roku.
Przedmiotem konkursu były palmy, pisanki regionalne, pisanki artystyczne i INNE formy zdobnicze.
Komisja oceniła prace według następujących kryteriów:
– ogólne wrażenie artystyczne
– oryginalność i pomysłowość prac
– opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów
– wkład pracy
– walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)
– estetyka wykonania
Ocena została dokonana w pięciu kategoriach wiekowych.

IMG_4176a

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w dniu 13 kwietnia 2015 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku o godzinie 11:00. Autorzy najlepszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i wyróżnienia.

Wyniki konkursu:
Na konkurs wpłynęło łącznie ok. 175 prac wykonanych przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe z Gminy Więcbork. Oceny dokonała komisja powołana przez organizatorów konkursu w składzie:
– Brygida Fertykowska
– Anna Kamińska
– Anna Łangowska

Nagrody otrzymali:

Kategoria I – Przedszkola:
– Przedszkole Gminne nr 1 w Więcborku
– Zosia Ostojska – Przedszkole Runowo Krajeńskie
– Zuzanna Wolan – Przedszkole Sypniewo
Kategoria II – Klasy I – III:
– Tomasz Kabat – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Szymon Sokół – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Łukasz Kallas – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Julita Krawczyk – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Julita Sipiorska – Szkoła Podstawowa Runowo Krajeńskie
– Monika Sipiorska – Szkoła Podstawowa Runowo Krajeńskie
– Franek Pokrzywka – Szkoła Podstawowa Runowo Krajeńskie
– Krystian Karpiński – Szkoła Podstawowa Zakrzewek
– Oliwier Magda – Szkoła Podstawowa Zakrzewek
– Zuzanna Kucharska – Szkoła Podstawowa Zakrzewek
– Zuzanna Wiśniewska – Szkoła Podstawowa Zakrzewek
– Natalia Osiecka – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Jastrzębcu
– Dawid Kołata – Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim – Oddział Zamiejscowy Szkoła Podstawowa Więcbork
– Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim – Oddział Zamiejscowy Szkoła Podstawowa Więcbork

Kategoria III – klasy IV – VI:
– Wiktoria Bakoń – Szkoła Podstawowa Pęperzyn
– Agata Bachusz – Szkoła Podstawowa Pęperzyn
– Jakub Kopczyński – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Natalia Fryżewska – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Agnieszka Sokół – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Marcela Kiestrzyn – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Sandra Budnik – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Paulina Sokół – Szkoła Podstawowa Sypniewo
– Kamila Sterling – Szkoła Podstawowa Runowo Krajeńskie
– Agata Żurek – Szkoła Podstawowa Runowo Krajeńskie
– Mateusz Kotek – Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim – Oddział Zamiejscowy Szkoła Podstawowa Więcbork
Kategoria IV – gimnazja:
– Martyna Żołądkiewicz – Gimnazjum Więcbork
– Przemysław Stiller – Gimnazjum Pęperzyn
– Marcelina Karamucka – Gimnazjum Sypniewo
– Paulina Pyszke – Gimnazjum Sypniewo
– Dominika Kolbusz – Gimnazjum Sypniewo
– Weronika Rembelska – Gimnazjum Sypniewo
– Klaudia Jaszczyk – Gimnazjum Sypniewo
– Sylwia Hoppe – Gimnazjum Sypniewo
– Karolina Wnuk – Gimnazjum Sypniewo
– Gabriela Sajor – Gimnazjum Sypniewo
– Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim

Kategoria V – szkoły średnie i dorośli:
– Anna Budzowska – Liceum Ogólnokształcące Sępólno Krajeńskie
– Karolina Lewandowska – Więcbork
– Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku

IMG_4204a