Treść artykułu

Rywalizowali na taneczne kroki

Kategoria MGOK Więcbork

Turnieje tańca wieńczące kolejne sezony to powoli więcborska tradycja. W niedzielne wczesne popołudnie młodzi adepci tańca, którzy uczęszczają na zajęcia w Studiu Tańca Sandry Pasieki i Artura Kozara „Natural”, zaprezentowali swoje umiejętności podczas trzeciego już Wewnątrzklubowego Dziecięcego Turnieju Tańca.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich, w turniejowe szranki stanęło kilkudziesięciu młodych i zdolnych tancerzy z Więcborka, Sypniewa, Mroczy, Sępólna Krajeńskiego oraz Sośna. Tancerze zaprezentowali się w walcu angielskim, cha chy, sambie, polce, a najstarsi dodatkowo zatańczyli jive.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana, dlatego Jury, aby wyłonić zwycięzców, miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie sędziowie w najmłodszej kategorii wiekowej przyznali wszystkim uczestnikom tylko I miejsca. W pozostałych kategoriach zostały przydzielone I i II nagrody.

Podczas obrad jury, na parkiecie zaprezentowała się młodzieżowa grupa tanaczna oraz wokalistka Agata Pufal. Specjalnym punktem programu był pełen emocji pokaz tańca w wykonaniu instruktorów Studia Tańca „Natural” Sandry Pasieki i Artura Kozara. Nie zabrakło także podziękowań i gromkiego „Sto lat” od uczniów dla pani Sandry i pana Artura.