Treść artykułu

Seniorzy z Więcborka na Babim Lecie w Bydgoszczy

Kategoria MGOK Więcbork

Wesołe Nutki oraz Klub Hafciarski „ATŁASEK” działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku zaprezentował się na 18. Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato 2017” w Bydgoszczy.

Silna reprezentacja seniorów promowała Więcbork na Starym Rynku w Bydgoszczy. Klub Seniora ATŁASEK wystawił swoje przepiękne haftowane obrusy, frywolitki i obrazy wykonane metodą krzyżykową. Takie spotkania twórców z całego województwa to doskonałe miejsce na wymianę doświadczeń, podpatrzenie nowych technik, nowych materiałów, z których można tworzyć artystyczne cudeńka.
Oprócz wystawy prac można było zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Wesołe Nutki z MGOK w Więcborku pod opieką Agaty Pufal zaprezentowały swoje największe przeboje, które porwały do tańca nie tylko zgromadzoną pod sceną mimo deszczu publiczność, ale również prowadzącego Dawida Kartaszewicza, znanego z serialu Barwy Szczęścia. Aktor nie tylko tańczył z naszymi Seniorkami, ale również dołączył się do wspólnego śpiewania.
Babie Lato 2017 trwało do późnego popołudnia. Oczywiście nie obyło się bez serdecznych uścisków, zdjęć i autografów ze znanym aktorem, oraz organizatorami i zaprzyjaźnionymi twórcami.