Treść artykułu

Silna reprezentacja Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku na wojewódzkim finale w Żninie i Ciechocinku.

Kategoria MGOK Więcbork

1-go kwietnia, nie na żarty, ale całkiem serio odbyły się eliminacje powiatowe dla powiatu sępoleńskiego i tucholskiego konkursu piosenki Awans 2017 i Debiut 2017. Pośród sześciu laureatów aż czworo reprezentuje bądź współpracuje z Pracownią Wokalną MGOK w Więcborku prowadzoną przez Agatę Pufal.

Ponad pięćdziesięcioro uczestników XXIII Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „Awans ‘17” i XVI Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „Debiut ‘17” oceniało jury w składzie muzyk z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy Roman Fieberg oraz Dyrektor MGOK w Więcborku Joanna Soja-Tońska.

Każdy z przybyłych wokalistów zaprezentował się znakomicie i jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Zapowiadały się burzliwe obrady, a więc jurorzy zaprosili uczestników na spacer po malowniczym Więcborku, który w tym dniu był pięknie skąpany w słońcu.

Przewodniczący jury – Roman Fieberg ogłosił wyniki. Do Finału XXIII Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „Awans ‘17” dostały się Laura Dobek i Monika Basińska z Sępólna Krajeńskiego, natomiast spod skrzydeł Agaty Pufal z MGOK w Więcborku do wojewódzkiego etapu dostały się Wiktoria Borowiak i Barbara Grzegorzewska. Laureatki pojadą do Żnina, który odbędzie się 22 kwietnia 2017. Natomiast do Ciechocinka na finał konkursu połączony z warsztatami pojadą: z Więcborka Klaudia Tusznio, z Sypniewa Luiza Gracz oraz Martyna Szamocka ze Śliwic. Koncert finałowy odbędzie się 18 czerwca w Ciechocinku.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz mocno trzymamy kciuki. Oczywiście będziemy na bieżąco informować o wynikach koncertów finałowych.

fot. Monika Kujawa