Treść artykułu

Sławek Uniatowski z zespołem w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielny(28 lipca) wieczór w ramach kameralnej sceny letniej w Więcborku gościliśmy Sławka Uniatowskiego z zespołem. W czasie koncertu usłyszeliśmy kompozycje Sławka Uniatowskiego zawarte na wydanym w kwietniu 2018 roku krążku METAMORPHOSIS, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Album jest kompilacją jazzu, soulu i ambitnego popu, a tytułowa metamorfoza symbolizuje muzyczne poszukiwania artysty na przestrzeni lat, które łączą się tworząc debiutancki krążek.

Artyście towarzyszyli wspaniali muzycy: przy fortepianie- obchodzący tego dnia urodziny Rafał Stępień, dla którego popłynęło z widowni i od muzyków gromkie STO LAT, na basie Paweł Puszczało i na perkusji Błażej Gawliński.

Oprócz utworów z debiutanckiej płyty usłyszeliśmy pastisze i covery największych: Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy czy Franka Sinatry.

Sławek Uniatowski wyjeżdżając z Więcborka
zabrał ze sobą cząstkę Krajny… krawat wyhaftowany przez Panią Irenę Cichończyk, na którym znalazły się motywy haftu krajeńskiego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości E-krajna.pl