Treść artykułu

Solowy akt Cezika i przepiękny koncert Petera J. Bircha.

Kategoria MGOK Więcbork

Jest w Polsce taki artysta, który nie wydał jeszcze płyty, a jego twórczość jest bardzo zakorzeniona w świadomości Internautów. Liczba 70 milionów odsłon wszystkich jego filmów mówi sama za siebie. Cezik odwiedził Więcbork w zeszły piątek.

Zanim pojawił się na scenie mieliśmy przyjemność posłuchać młodego artysty. Peter J. Birch nie dość że gra fajnie, to ma jeszcze ciekawy głos i bardzo fajne kompozycje.

Po około półgodzinnym występie Petera, nadszedł czas na gwiazdę wieczoru. Cezik dość nieśmiało wkroczył na scenę i zajął miejsce w swoim centrum dowodzenia. Warto opisać, jak mniej więcej wyglądał cały występ. Otóż muzyk miał ze sobą całą gamę instrumentów, poczynając od klawiatury, przez gitarę po elektroniczną perkusję. Każdy utwór nagrywał tak jakby od początku, poszczególne partie zapętlał na loopach co chwilę dogrywając kolejne.

W piątkowy wieczór usłyszeliśmy 9 utworów: przede wszystkim kawałki znane z Klejnut (jeden z projektów Cezika), takie jak  „Wzniosłe treści obcych pieśni” w nowej wersji, czy „Naukę miłości”, gdzie główną rolę odgrywa nieśmiertelna już Oksana. Nie obyło się także bez piosenki o Krzysztofie Ibiszu, zawitał do nas Marcin Najman, i Czesław Śpiewa. Hitem wieczoru okazał się jednak „Forfiter blues” z udziałem publiczności.

Podsumowując, ci którzy nie zdążyli nabyć biletów na ten występ Cezika mają czego żałować. Znakomity wieczór pełen śmiechu, muzyki a przede wszystkim talentu Cezarego Nowaka doskonale nastroiły wszystkich zgromadzonych na kilka następnych dni.

cezik3 cezik2 cezik1 cezik4