Treść artykułu

Śpiewajmy Osiecką na powitanie wiosny i nie tylko…

Kategoria MGOK Więcbork

Sala Lustrzana Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku raz po raz zamienia się w salę kameralną i przyciąga coraz większą liczbę osób spragnionych dobrych dźwięków płynących ze sceny. W minioną niedzielę, 26 marca, MGOK w Więcborku zaproponował klimatyczne powitanie wiosny z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu sekcji wokalnej działającej w MGOK w Więcborku pod kierownictwem Agaty Pufal.

W pierwszy wiosenny weekend mieszkańcy Gminy Więcbork spotkali się w artystycznej kawiarence. Na stolikach filiżanki z aromatyczną kawą, a do kawy „małe kruche szczęście”. Koncert rozpoczął się przebojem „Nie ma jak pompa”, który wybrzmiał spod igły patefonu. Dla najmłodszych uczestników koncertu to coś nowego, natomiast pozostali mogli przenieść się w klimatyczny czas płyt winylowych.

W programie mogliśmy usłyszeć największe przeboje Agnieszki Osieckiej w wykonaniu: Wiktorii Borowiak, Luizy Gracz, Klaudii Tusznio, Jagny Lach, Patrycji Brus, Natalii Borowiak, Agaty Kriese, Małgorzaty Paczkowskiej, Małgorzaty Brzezińskiej, Małgorzaty Łobodzińskiej, Katarzyny Budzowskiej, Anny Kobylarz i Agaty Pufal.

Młodych wykonawców usłyszeliśmy w piosence z wiosenną nutą „Zielono Mi”, którą wykonała Wiktoria Borowiak. Luiza Gracz wspaniale poradziła sobie z niełatwą piosenką „Diabeł i raj” napisaną przez Osiecką o Maryli, dla Maryli Rodowicz. Następnie przyszedł czas na przepiękną balladę „Nie żałuję”, którą wykonała Klaudia Tusznio. Najmłodsza uczestniczka koncertu – Jagna Lach, zaśpiewała doskonale wszystkim znaną piosenkę z filmu „Jan Serce” pt.: „Uciekaj moje serce”. W tym utworze wspaniale spisała się publiczność, która jak się okazało doskonale zna teksty Agnieszki Osieckiej. Równie dobrze uczestnicy koncertu swingowali z Agatą Pufal w piosence „Sing-Sing” . Z dedykacją dla męskiej części publiczności wystąpiła Patrycja Brus, która zaśpiewała „Dobranoc Panowie”. A jedyną piosenkę w tym koncercie, która nie była napisana przez Agnieszkę Osiecką zaśpiewała Natalia Borowiak. Kompozycja „Łatwopalni” powstała w hołdzie dla poetki, a tekst do niej napisał Jacek Cygan. „Wariatka”, „Wielka woda”, „Ludzkie gadanie” i „Niech żyje bal” to piosenki, które wybrzmiały w to wiosenne, słoneczne popołudnie.

Na zakończenie koncertu wszyscy wokaliści otrzymali gromkie brawa i słowa uznania. Pierwszy wiosenny koncert można zaliczyć do bardzo udanych. Żałować mogą Ci, którzy nie dotarli na spotkanie. Ale nie wszystko stracone. Już w najbliższą niedzielę 2 kwietnia o godzinie 15.00 zapraszamy na spotkanie z rodzinką podróżującą. Pochodząca z Więcborka Agnieszka Molik – Matyga opowie o 40-sto dniowej podróży po Stanach Zjednoczonych. Natomiast w sobotę 8 kwietnia od godziny 18.00, zapraszamy, w ramach syklu „Rodzima pasja” na wernisaż grafiki i fotografii Magdaleny Bykowskiej oraz jednoosobowy projekt koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego – Henry no Hurry. Serdecznie zapraszamy!

fot. Monika Kujawa