Treść artykułu

Święty Walenty u seniorów … :)

Kategoria MGOK Więcbork

Do Polski obchody walentynkowe trafiły niedawno, bo w latach 90 XX wieku. Święto zakochanych z kultem jego patrona w tle, Świętego Walentego staje się również zwyczajem śmiało wpisującym się w kalendarium wydarzeń kulturalnych naszego miasta.
Stałym elementem Walentynek jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek  serduszek – koniecznie czerwonych, opatrzonych miłosnym wyznaniem jak również obdarowywaniem partnera upominkami.
Tak też było na uroczystym spotkaniu z okazji tego święta w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku w dniu 12 lutego o godzinie 17:00.
Najliczniejszą grupą spotkania byli seniorzy, którzy potrafią swoją spontanicznością i wspaniałym humorem, wytworzyć niesamowity klimat.
Okolicznościowa scenografia z gorącymi sercami, smaczne ciasto oraz kawa no i oczywiście liczne quizy z nagrodami i aranżacje miłosnych utworów w wykonaniu zaproszonych gości, to niewątpliwe atuty tej radosnej imprezy. Seniorzy dowiedli że można się bawić z niespożytą energią, brali udział w konkursach: „szukam żony”, krzesełka, „taniec z balonikiem”, „ jabłuszko miłości” i wielu innych udowadniając że swoim wigorem dorównują często dwudziestolatkom.
Okazuje się że takie spotkania są mieszkańcom potrzebne, szczególnie dla osób samotnych bo mogą być okazją do spotkania „kogoś od serduszka” z czego zapewne ucieszył się Święty Walenty i organizatorzy spotkania.