Treść artykułu

Sypniewska Parafiada

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę 2 lipca odbyła się kolejna, ósma już, Parafiada. Impreza integruje całą Parafię, która skupia aż 11 sołectw gminy Więcbork. Świetna zabawa, darmowe atrakcje, nagrody, kawa i pyszne domowe ciasta zgromadziły na boisku wielu parafian.

Jak co roku Sypniewska Parafiada integruje mieszkańców, którzy również w tym roku licznie stawili się by wspólnie spędzić czas i wziąć udział w zabawach integracyjnych przygotowanych przez Sołectwo Sypniewo i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.

Całą imprezę uświetniły występy dzieci uczęszczających na zajęcia wokalne do Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie pod artystyczną opieką Agaty Pufal. Zgromadzeni na festynie mieli okazję wysłuchania mini koncertu Julitki Krawczyk, Agatki Dziameckiej, Karolinki Hoffmann, Kingi Stachowicz oraz Kasi Fedder. Gościnnie wystąpiła Julka Glazik z Sypniewa, która zaprezentowała pokaz fitness. Julka w ostatnich tygodniach zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Sosnowcu. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.