Treść artykułu

Sypniewska Parafiada

Kategoria MGOK Więcbork

Słońce, doskonała zabawa, świetny zespół Effatha i darmowe atrakcje przyciągnęły nie tylko mieszkańców Sypniewa ale i ościennych miejscowości.

Sypniewska Parafiada to już tradycyjny punkt na mapie wakacyjnych imprez gminy Więcbork. Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła ogromną rzeszę ludzi, którzy świetnie bawili się przy występach dzieci z Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie. Jako pierwsze występowały maluchy uczęszczające na zajęcia taneczne prowadzone przez Sandrę Pasiekę. Młodzi tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie wystąpiły wokalistki z WDK w Sypniewie z koncertem piosenek biesiadnych oraz Marcin Kamiński.

Najmłodsi świetnie spędzili wolny czas na zabawach animacyjnych zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku i Wiejski Dom Kultury w Sypniewie. Najlepszym dowodem na świetną zabawę była ogromna ilość uczestników w czasie zabaw dla dzieci. Gra w kolorowe morze, tęczowy tunel kółko-krzyżyk czy jeżyk zebrała dzieci z całej Polski, ponieważ wakacje na urokliwej Krajnie spędzały maluchy z Łodzi czy Piły. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudził konkurs przeciągania liny. Odbyły się zawody w dwóch kategoriach wiekowych i dla każdej były przewidziane cenne nagrody m.in. bezprzewodowy odkurzacz . Organizatorzy zadbali również o wspaniałe atrakcje w wesołym miasteczku, niektóre z nich były dla wszystkich za darmo.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich napiekły pyszne ciasta, którymi częstowały wszystkich chętnych.

Kulminacyjnym punktem niedzielnej imprezy był koncert scholii Effata z parafii z Więcborka. Schola przyjechała do Sypniewa prosto z Górki Klasztornej i Festiwalu Piosenki Religijnej „Maria Carmem”. Przy rozśpiewanej Effacie nie dało się usiedzieć przy stolikach. I tak miejsce przed sceną zapełniło się roztańczoną i rozśpiewaną publicznością. Effata zrobiła ogromne wrażenie na mieszkańcach Sypniewa, ponieważ już teraz otrzymali zaproszenie na przyszłoroczną Parafiadę.