Treść artykułu

Teatr Stuk Puk z Więcborka obsypany nagrodami

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę, 4 października, w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zakończyły się dwudniowe Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów „Teatr bez granic”. Z główną nagrodą, z tego, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, przeglądu powrócił, działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, Teatr STUK PUK. Nie była to jednak jedyna nagroda, jaka przypadła w udziale więcborskiemu teatrowi.

baner-teatr

Teatr Stuk Puk jechał na przegląd do Świecia w roli faworyta, ponieważ, w ciągu pięciu lat swojego istnienia, nie zajmował tam pierwszego miejsca tylko jeden raz. W tym roku, dziewczęta, pod kierunkiem reżyser Renaty Bloch, przygotowały wzruszającą sztukę, w konwencji teatru czarnego, zatytułowaną „Ballada o garbatym aniele”.

Jury, w którego skład weszli aktorzy: Mieczysław Gedrojć, Wanda Rzyska i Eugeniusz Rzyski, po obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych, nie miało wątpliwości, że, w kategorii teatru animacji i ruchu, pierwsze miejsce musi przypaść zespołowi teatralnemu z Więcborka. Utalentowane i, co równie ważne, pracowite młode aktorki: Anna Ledworowska, Dominika Lewandowska, Julia Drzewiecka, Natalia Borowiak, Paulina Borowicz, Marcelina Stypa, Wiktoria Rozenfeld, Martyna Żołądkiewicz, Martyna Ozimkiewicz, Beata Sadkowska, Hanna Grochowska i Agata Wegner nie kryły radości z kolejnego sukcesu, a nagrodę, którą otrzymały, przeznaczyły na wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

Do Więcborka pojechała także nagroda za reżyserię dla pani Renaty Bloch, która jest także autorką oryginalnego scenariusza „Ballady o garbatym aniele”.

Całemu zespołowi gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku