Treść artykułu

TurBiKon – czyli Turnau, Kubiszyn i Konrad

Kategoria lato-2016

Grzegorz Turnau to kolejna gwiazda na naszej więcborskiej scenie, która otrzymała srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Artysta znany jest z poezji śpiewanej, wykorzystuje utwory poetów XXw. (Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego). Współpracował m.in.: z takimi gwiazdami jak Anna Maria Jopek czy Stanisław Soyka. Do najbardziej znanych utworów artysty należą m.in.: „Znów wędrujemy”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Pamięć”, „Bracka”, „To tu, to tam”.

Grzegorz Turnau wystąpi na naszej scenie z zespołem TurBiKon, w którego skład wchodzą znakomici muzycy jazzowi: Cezary Konrad i Robert Kubiszyn. Ci panowie rzadko występują razem, więc jest to szczególna gratka dla fanów Grzegorza Turnaua.


Robert Kubiszyn to wybitny kontrabasista i gitarzysta basowy. Ma na swoim koncie współpracę ze znakomitymi muzykami z Polski i zagranicy. Nagrał około 100 płyt. Współpracował m.in. z Urszulą Dudziak, Kubą Badachem, Ewą Bem, Natalią Kukulską. W 2010 roku ukazał się jego solowy album zatytułowany „Before Sunrise”, za który otrzymał w 2011 roku Fryderyka za Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Robert Kubiszyn to również świetny kompozytor, aranżer i producent muzyczny.


Cezary Konrad to od wielu lat jeden najlepszych polskich perkusistów pracował m.in.: z takimi gwiazdami jak Leszek Możdżer czy Anna Maria Jopek. Wśród licznych nagród i wyróżnień, które zdobył na szczególną uwagę zasługują wyróżnienia w Belgii i Niemczech, a także polskie wyróżnienia takie jak Nagroda „Mateusza” im. Mateusza Święcickiego przyznana przez Program III Polskiego Radia oraz Stypendium im. K. Komedy przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, Wyróżnienie dla Najlepszego Muzyka Perkusyjnego od roku 2006 do 2009 w kategorii „Perkusista Jazz / Latin / Funk” wg ankiety czytelników czasopisma „Top Drummer”, a w 2014 roku zdobył Nagrodę Grammy.

Na koncert TurBiKon zapraszamy 29 lipca 2016 r. o godz. 21:00
na Rynek Miejski w Więcborku.