Treść artykułu

Tymek i Igor w Seulu

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielne popołudnie wybraliśmy się na kolejną wyprawę z Agnieszką Molik-Matygą i jej uroczą rodzinką. W ramach cyklu Cztery Pory Roku w Podróży Igi Travel zabrało nas do Korei Południowej.

Tym razem podróżnicza rodzinka wraz z dwuletnim Tymoteuszem, siedmioletnim Igorem i przyjaciółmi polecieli do Seulu, gdzie wybrali się na kurs gotowania. Poznanie Seulu od kuchni pozwoliło im na zrozumienie dość zagadkowych kart w restauracjach.
Podróżnicza rodzinka miała ogromne szczęście, ponieważ ich podróż do Seulu zbiegła się z urodzinami Buddy. Obchody tego święta trwały cały tydzień więc niemal przez cały ich pobyt w tym różnorodnym i kolorowym kraju. Urodziny Buddy obchodzono bardzo hucznie, kolorowo, głośno i radośnie. Całe ulice były przyozdobione kolorowymi lampionami.
Seul okazał się bardzo otwartym i życzliwym miastem dla dzieci. Igor i Tymek jako blondyni wzbudzali ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców. Na każdym kroku mali podróżnicy otrzymywali drobne upominki.
Kolejnym punktem tej wyprawy była wyspa Jeju słynąca z plantacji herbaty. Cudowny zakątek na ziemi, gdzie można spotkać niewielu turystów a widoki zapierają dech w piersiach.
Chłopcy na pewno najbardziej zapamiętali wizytę w muzeum historii pluszowego misia. Tam podróżnicza rodzinka kupiła słodkiego pluszaka, który będzie towarzyszył im w każdej wyprawie.
Igi Travel nie tylko podąża utartymi szlakami turystycznymi, ale pochyla się nad kulturą odwiedzanego kraju. Tym razem spotkali się z kobietami, które nurkują i wyławiają owoce morza, dźwigają połowy na plecach po stromym zboczu i udają się do miasta gdzie sprzedają świeżo wyłowione przysmaki. Jest to bardzo niebezpieczny i ciężki zawód, dlatego nie ma chętnych młodych kobiet, które chciałby się tym zająć. Rząd Korei Południowej szacuje, że w ciągu kilkunastu lat nie będzie już ani jednej tak odważnej i ciężko pracującej kobiety.
Wspaniałe zdjęcia, ciekawy komentarz Igora i pani Agnieszki pozwoliły poczuć się nam tak jakbyśmy sami zwiedzali i mieli możliwość zobaczyć to wszystko na własne oczy.
O kolejnej wyprawie będziemy mogli posłuchać już 10 września, o godzinie 15:00 na Sali Kameralnej MGOK w Więcborku, tym razem pani Agnieszka wraz ze swoją rodzinką zabierze nas w podróż do Indonezji. Już nie możemy się doczekać…