Treść artykułu

VI Piknik Leader tym razem w Runowie Krajeńskim

Kategoria MGOK Więcbork

Na pikniku zorganizowanym dla Lokalnych Grup Działania z województwa kujawsko-pomorskiego zagrała Orkiestra Dęta z Więcborka oraz wykonawcy z domów kultury z okolic.

W sobotę w Pałacu w Runowie w samo południe rozpoczął się VI Piknik Leader, na którym bawili się przedstawiciele Lokalnych Grup Działania z naszego województwa. Imprezę otworzył burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. Gospodarze przygotowali moc atrakcji na ten dzień. Konkurencje wywołały wśród uczestników mnóstwo uśmiechów. Dobra zabawa mogłaby trwać w nieskończoność.
DSC_0377
Dla najmłodszych uczestników pikniku Ośrodek Kultury z Więcborka przygotował kolorowanki, animacje, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Każdy kto odwiedził niebieski namiot nie wyszedł z pustymi rękoma, słodycze, smycze, kolorowanki i książeczki to nagrody dla uczestników gier i zabaw.

Ze swoimi stoiskami stanęły również Koła Gospodyń Wiejskich z lokalnymi przysmakami, można było skosztować m.in. żurku, grochówki i ańtopu – tradycyjnej zupy jednogarnkowej.

O pełnych godzinach dla chętnych były instruktarze poprawnego chodzenia z kijkami, które prowadziła mistrzyni świata w Nordic Walking. Były również stoiska z miodem od lokalnych pszczelarzy. Można było zaopatrzyć się w serwety, frywolitki i krawaty od Koła Hafciarskiego z Więcborka oraz rzeźby ludowe Józefa Walczaka. Swoje prace wystawiła również pani Danuta Stroińska, która na swoim stoisku miała szmaciane laleczki, obrazy haftowane wstążką oraz metalowe tabliczki z sentencjami.
DSC_0307
Na scenie przygrywała kapela z Sośna, zatańczyły dziewczęta z Centrum Kultury i Sztuki z Sępólna Kraj., występowały również zespoły artystyczne z domów kultury z Sośna i Kamienia Krajeńskiego.

Na zakończenie wystąpiła Więcborska Orkiestra Dęta pod batutą Karola Koziela, która dała popisowy koncert znanych i lubianych utworów. Publiczność pod sceną świetnie się bawiła przy akompaniamencie Więcborskiej Orkiestry Dętej. Orkiestra uświetniła również wręczenie nagród.
DSC_0539
Warto nadmienić, iż Więcborska Orkiestra Dęta w roku 2014 skorzystała ze środków LEADERA, które zostały pozyskane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku w celu doposażenia Orkiestry w instrumenty i stroje.