Treść artykułu

W leśnym kinie…

Kategoria MGOK Więcbork

W piątkowy wieczór (27.07.2012r.) mieszkańcy Więcborka i nie tylko uczestniczyli w Więcborskim maratonie filmowym: „W Leśnym Kinie” który odbył się w Lasku Miejskim.
Punktualnie o godz. 17:00 impreza rozpoczęła się konkursami dla najmłodszych. Pierwszy konkurs nawiązywał do bajki „SAFARI”, dzieci musiały narysować z czym kojarzy im się tytuł bajki. Pociech puściły wodze fantazji, na rysunkach widniały m.in.: krokodyle, słonie, żyrafy, lwy … itp.

O godz 18:oo najmłodsi zostali zaproszeni na bajkę, którą wyświetlono w sali GROM-u.

Po seansie rozdano dzieciom nagrody ze przepiękne rysunki i zaproszono do następnego konkursu, który polegał na odgadywaniu zagadek, których rozwiązaniem były nazwy zwierząt.

Po konkursach dla najmłodszych przyszedł czas na Recital Muzyki Filmowej. Uczestnicy otrzymali specjalne karty na których musieli napisać tytuł piosenki i tytuł filmu z którego dana piosenka pochodzi. Wokaliści z M-GOK w Więcborku: Natalia Borowiak, Anna Kamińska, Chrystian Juras z Panią Joanną Soją – Tońską – dyrektor M-GOK na czele i przy akompaniamencie instruktora muzyki Wojciech Madajskiego zaśpiewali najbardziej znane filmowe przeboje m.in.: „Dumka na dwa serca” z filmu „Ogniem i mieczem”, „Hallelujah” ze „Shrek’a”, „Szukaj mnie” – „Kogel – mogel” czy „Rzeka marzeń” z „W pustyni i w puszczy” oraz wiele innych.

Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Zwycięzcą okazał się Krystian Jakubczyk z Więcborka, reszta uczestników konkursu otrzymała słodki upominek.

Kolejnym filmem który został wyświetlony na świeżym powietrzu była polska komedia „Śniadanie do łóżka”, a na zakończenie dla żądnych wrażeń wyświetlony został horror: „Posłańcy”.

Na głodnych i spragnionych czekał grill i ogródek piwny przygotowany przez Państwa Mejgier z Sypniewa – Karczma Sypniewo.

Na maraton w Leśnym Kinie zaprosili: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku oraz OŚRODKI WCZASOWE: „Panorama”, „Z widokiem”, „Tęcza”, „Flis”, „Na wzgórzu”, „Riva”, „Pensjonat Olimpijka”.

a dla wszystkich niedowiarków… Komary nie były takie uciążliwe…