Treść artykułu

W muzycznym kręgu – Koncert muzyki francuskiej!

Kategoria MGOK Więcbork

Dnia 17 lutego w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbył się uroczysty koncert duetu C’est la vie wykonującego utworu z kręgu muzyki francuskiej.
Duet: akordeon i gitara klasyczna prowadzi swoją działalność koncertową od 2009r. odnosząc spore sukcesy. Tworzą go dwaj muzycy: Robert Furs – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Leszek Mazur – gitarzysta klasyczny, laureat wielu konkursów gitarowych.
Repertuar zespołu poświęcony był znanej muzyce francuskiej musette, począwszy od lat 30 XX wieku poprzez okres międzywojenny aż do dziś. Kompozycje zaaranżowane przez muzyków, często wykonywane przez wybitnych francuskich artystów, m. in.:  Joe Dassin, Edith Piaf, Charles Aznavour, Dalida, Jacques Brel czy Mireille Mathieu – przybliżyły ten niezwykle ciekawy okres w historii francuskiej piosenki, kto wie czy nie ten najlepszy.
Różnorodny repertuar, fantastyczne wykonanie muzycznych utworów przez uzdolnionych muzyków oraz konferansjerka Jacqualin Wrzesińskiej, która zaimponowała znajomością języka francuskiego, sprawił że koncert duetu C’est la vie był interesującym wydarzeniem artystycznym i spodobał się zgromadzonej publiczności czego dowodem były gromkie oklaski.
Jest to pierwszy koncert z cyklu muzycznych spotkań „W muzycznym kręgu”, na których to mieszkańcy będą poznawać muzykę różnych krajów, stylów, kultur i epok.