Treść artykułu

W oczekiwaniu na Matkę – wykład Ks. Macieja Musiała

Kategoria MGOK Więcbork

W oczekiwaniu na Matkę – wykład ks. Macieja Musiała

W świąteczny poniedziałek, 12 listopada, ks. Maciej Musiał z więcborskiej parafii zaprosił słuchaczy do sali lustrzanej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku na opowieść o historii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Na spotkanie przyszło wielu mieszkańców, i młodszych, i tych starszych. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację o Jasnogórskim Obrazie przygotowaną przez księdza Macieja. Z jeszcze większym wpatrywali się w pokaz slajdów z nawiedzenia parafii pw. NMP i św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza przez kopię Obrazu Matki Bożej w kwietniu 1989 roku. Zdjęcia z tego wydarzenia, znajome twarze wśród tłumu wiernych witających Matkę w Więcborku, obudziły wspomnienia i wywołały ożywioną dyskusję.

Kopia Jasnogórskiego Obrazu od lat wędruje po całej Polsce, nawiedza wszystkie parafie. W najbliższych miesiącach zawita do naszych kościołów w powiecie sępoleńskim. Już 29 listopada tego roku wierni powitają Matkę w Runowie Krajeńskim. 12 lutego 2019 Matka Boża w kopii Jasnogórskiej Ikony nawiedzi Więcbork.