Treść artykułu

Więcbork pomaga koncertowo!

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę 27 sierpnia odbył się koncert orkiestr dętych Bitwa NaDęta zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, który przy wsparciu Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie w Więcborku stał się koncertem solidarności z poszkodowanymi w czasie nawałnicy mieszkańcami Gminy Sośno.

Bitwa NaDęta to impreza plenerowa kończąca Więcborską Scenę Letnią 2017. W tym roku w bitwie na dźwięki udział wzięły dwie orkiestry: Orkiestra Dęta Brda z Bydgoszczy pod batutą Orlina Bebenowa oraz gospodarze niedzielnego wieczoru Więcborska Orkiestra Dęta pod opieką Karola Koziela. Popisowe numery obu orkiestr porwały publiczność do wspólnej zabawy, której towarzyszyły gromkie brawa i okrzyki „bis, bis”.

Podczas koncertu znalazło się wielu chętnych, którzy wsparli przedsięwzięcie i dorzucili swój grosz do puszki. Środki finansowe zebrane podczas występu orkiestr zostaną przekazane na zakup materiałów budowlanych tak potrzebnych do odbudowy zawalonych dachów, a nawet całych domów. Zbiórka do puszki trwa do 30 września w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku.

Dziękujemy za wsparcie i wspaniały gest solidarności!

fot. Sławomir Stencel