Treść artykułu

Więcborska Orkiestra Dęta podbiła serca mieszkańców Ostromecka

Kategoria MGOK Więcbork

Występ Więcborskiej Orkiestry Dętej uświetnił tradycyjny koncert świąteczno-noworoczny w Ostromecku. Sala gimnastyczna tutejszego Zespołu Szkół, która, na ten dzień, zmieniła się w salę koncertową, pękała w szwach, a dla niektórych widzów zabrakło miejsc siedzących, mimo że, wystawione zostały wszystkie krzesła i ławki dostępne w szkole.

W pierwszej części koncertu wystąpili uczniowie ostromeckiej szkoły, którzy zaprezentowali publiczności jasełka, kolędy oraz przedstawienie w języku angielskim. Pięknie zaprezentowały się również dzieci z miejscowego przedszkola, które maszerowały w takt Marsza Radetzky’ego.

W drugiej części koncertu popis dała Więcborska Orkiestra Dęta pod dyrekcją kapelmistrza Karola Koziela, a jej muzyka spodobała się zarówno młodszej, jak i starszej części widowni. W repertuarze orkiestry oprócz melodii tradycyjnych, standartów jazzowych oraz przebojów muzyki filmowej, znalazły się piękne polskie kolędy, co wprowadziło słuchających w świąteczny nastrój. Występ zakończył się owacjami, a na bis, żywiołowo reagująca publiczność usłyszała „Hej! Sokoły”.

Koncert miał, podobnie, jak w poprzednich latach, charakter charytatywny. W tym roku przeprowadzona została zbiórka na leczenie niepełnosprawnej 7-letniej Natalii z Janowa, uczennicy szkoły w Dąbrowie Chełmińskiej. Natalia wraz z rodziną była obecna podczas koncertu. Darczyńcy pokazali swoją wielkoduszność – zebrano rekordową kwotę 3 602,58 zł.

Podczas koncertu odbyła się również miła uroczystość wręczenia statuetek „Przyjaciel Szkoły” osobom, które w minionym roku przysłużyły się rozwojowi ostromeckiej szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Radny Sejmiku, Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki, Sportu i Turystyki – Marek Witkowski, Radna Sejmiku – Elżbieta Krzyżanowska oraz działacz sportowy, związany z Stowarzyszeniem Piłkarskim „Zawisza” – Pan Mariusz Walenciak. Zaszczytny tytuł „Przyjaciela Szkoły” przypadł także więcborskiej orkiestrze. Dyrektor Zespołu Szkół w Ostromecku – Stanisław Buś nie szczędził miłych słów pod adresem wszystkich, którzy w minionym roku pomogli szkole.