Treść artykułu

Więcborska Scena Letnia 2016!

Kategoria lato-2016

Więcborska Scena Letnia zaprasza również w tym sezonie.

Więcborska Scena Letnia ruszyła w pierwszy weekend lata 25 i 26 czerwca. Pogoda pomieszała plany organizatorom i tegoroczna Sobótka zakończyła się dość nieprzewidywalnie… 😉
sobotka-15

W niedzielę natomiast Więcborska Scena Lenia została zainaugurowana koncertem muzyki biesiadnej. Wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły: Dzwon z Bydgoszczy, Cantare z Białych Błot, Cantabile z Sośna oraz Wesołe Nutki z Więcborka. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – Oddziału w Bydgoszczy.
pano1

W kolejny weekend 1 lipca zaprosiliśmy fanów dobrych brzmień na drugą edycję Festiwalu Rockwood. W tym roku wystąpiły Minnesota z Sępólna Krajeńskiego, CT z Torunia, Heavy Metal Way z Torunia i Mr Nau z Radwanicy.
10 rockwood (2)

Natomiast 10 lipca zapraszamy przechodząc przypadkiem bądź też zupełnie celowo do obejrzenia wystawy rękodzieła Rodzima Pasja. Znajdą się tam prezentacje postaci znanych, lubianych, cenionych artystów z naszej Gminy, ale też takich, których nie znamy wcale, a warto poznać ich twórczość…

Na półmetku drugiej edycji Więcborskiej Sceny Letniej zapraszamy na koncert Gwiazdy. Znany wszystkim Grzegorz Turnau wystąpi na Więcborskim Rynku w piątek 29 lipca o godz. 21.00. Artystę usłyszymy z zespołem w wyjątkowym projekcie koncertowym TurBiKon czyli Grzegorz Turnau, perkusista Cezary Konrad i basista Robert Kubiszyn. TurBiKon występuje nieczęsto. Jego  występ będzie  wielką gratką dla fanów Grzegorza Turnaua.

 

A w sierpniu Więcborska Scena Letnia zaprasza:

6 sierpnia w Lasku Miejskim – RockAndRoll Party – nie może Ciebie zabraknąć na imprezie tanecznej, przepełnionej warkotem starych silników, popisem silnych umięśnionych mężczyzn oraz muzyką płynącą z grającej szafy. Pokażmy wszystkim jak potrafimy się bawić i jak bardzo uwielbiamy skoczne i taneczne utwory minionych dekad.

14 sierpnia coś dla miłośników operetki. W czasie koncertu „W rytm walczyka serce śpiewa…” będzie można usłyszeć znane walce, polki, czardasze, ulubione arie i duety operetkowe, miniatury muzyki poważnej, musicalowej, filmowej i standardowej. Na scenie usłyszymy sopranistkę Aleksandrę Pliszkę oraz tenora Orlina Bebenowa z towarzyszeniem orkiestry salonowej „Moderato”. Zapraszamy na Rynek Miejski od godz. 20.00.

A już 21 sierpnia o godz. 18:00 będzie miał miejsce nie niezwykły pojedynek na siłę , która niewątpliwe jest w orkiestrach dętych. Na scenie plenerowej na Rynku Miejskim usłyszymy trzy orkiestry: z Więcborka, Bydgoszczy i Dobrcza. „Bitwa NaDęta” zakończy tegoroczną edycję Więcborskiej Sceny Letniej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!! Do zobaczenia!!!
IMG_7187-panorama