Treść artykułu

Więcborska Scena Muzyczna nabiera rozpędu!

Kategoria MGOK Więcbork

dete
Więcborska Scena Muzyczna to projekt realizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zapraszający do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas muzycznych podróży przez różne style muzyczne. W ramach koncertów organizowanych przez całe lato odbyły się już konfrontacje orkiestr dętych, zespołów biesiadnych i rockowych.

W ramach Biesiady Pod Bukiem zaprezentowały się zespoły seniorskie działające w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku oraz gościnnie zespół biesiadny Mroczanki z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Zespoły zaprezentowały się w repertuarze biesiadnym i kabaretowym. Na zakończenie wszyscy chętni wzięli udział w zabawie tanecznej.

biesiada

W jakże innej scenerii i pogodowej i muzycznej odbył się koncert ROCKWOOD zorganizowany w miniony piątek. Biesiada upłynęła nam pod znakiem upałów sięgających 37 kresek, natomiast mocne brzmienia zawitały w więcborskim Lasku Miejskim w strugach deszczu…. Ale jak tylko zespół Electric Noise zaczął grać, deszczowe chmury ustąpiły ciężkim brzmieniom i niebo rozjaśniało. Publiczność wysłuchała trzech zespołów: dopiero co raczkującego, ale już świetnie radzącego sobie na scenie zespołu Electric Noise z Sępólna Krajeńskiego, ich starszego odpowiednika również z Sępólna Krajeńskiego zespół Minnesota i zaprzyjaźniony zespół Hologram z Bydgoszczy. Publiczność mimo kapryśnej pogody dopisała i bawiła się świetnie.

rock

Na kolejnych muzycznych spotkaniach obcować będziemy z poezją śpiewaną, reggae, bluesem, jazzem i biesiadą śląską.

Szczegóły dostępne na stronie: www.vxc.pl/lato