Treść artykułu

Więcborski Artysta – Józef Walczak nagrodzony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kategoria MGOK Więcbork

Józef Walczak to więcborski twórca, który od 30 lat promuje Gminę Więcbork niemalże po całej Polsce. W dniach 17 – 18 września brał udział w 41 Zjeździe Twórców Ludowych w Żninie, został tam doceniony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Rok 2016 to jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Józefa Walczaka, który swoje prace prezentuje nie tylko na terenie Gminy Więcbork. Rzeźby Józefa Walczaka można podziwiać na terenie całej Polski. W ostatnim czasie został nagrodzony podczas 41 Zjazdu Twórców Ludowych w Żninie w ramach Konkursu Aktywności Artystycznej Twórców – edycja 2016, organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział Bydgosko- Toruński i Kujawski, Muzeum Etnograficzne w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Otrzymał również dyplom i podziękowanie od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego oraz Dyrektora Żnińskiego Domu Kultury Artura Jakubowskiego za szczególny wkład w szerzenie lokalnej kultury i sztuki.
DSCN0465
W dniach 17 – 18 września w Żninie odbył się 41 Zjazd Twórców Ludowych w Żninie podczas, którego swoje prace prezentował Józef Walczak. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na terenie całej Polski północnej, równocześnie jest to najstarsza taka impreza w tej części kraju. Wielu zwiedzających przyjeżdża specjalnie w tę niedzielę września by przespacerować się po żnińskim rynku przepełnionymi wystawami lokalnych twórców, rzeźbami, haftami i innymi wyrobami lokalnymi.

Organizatorzy zapewnili wystawcom wiele atrakcji, jedną z nich była sobotnia wycieczka do Biskupina, podczas której uczestnicy zwiedzali osadę w Biskupinie.

Józefowi Walczakowi serdecznie gratulujemy jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej oraz wielu inspiracji do dalszego tworzenia. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku na uroczystość 30-lecia Pracy Artystycznej Józefa Walczaka, która odbędzie się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w pierwszej połowie listopada.