Treść artykułu

Więcborski Jarmark Mikołajkowy. Zapachniało świętami.

Kategoria MGOK Więcbork

Świąteczne klimaty, karp, barszczyk i paszteciki, zapach herbaty z imbirem, świąteczne ozdoby, a przede wszystkim Święty Mikołaj z workiem prezentów w towarzystwie reniferów i elfów zawitały, w niedzielę 4 grudnia, na targowisko miejskie w Więcborku.

Już od godziny 10 Targowisko Miejskie „Mój Rynek” w Więcborku wypełniło się wystawcami prezentującymi swoje niezwykłe wyroby. Stoiska z ozdobami i dekoracjami świątecznymi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie przybyłych mieszkańców Gminy Więcbork. 

Wszystkich gości mikołajkowego jarmarku, tych najmłodszych i tych starszych w bożonarodzeniowy nastrój wprowadzili wykonawcy zespołów działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku: zespół wokalny MGOK „Sześciolinie” w składzie – Kalina Waszak, Blanka Kowalczyk, Weronika Gonciarz, Wiktoria Budzińska, Paulina Denkiewicz i Wiktoria Bajerska oraz zespół wokalny w składzie – Agata Kriese, Małgorzata Wiese-Łobodzińska, Joanna Soja–Tońska, Katarzyna Budzowska i Małgorzata Brzezińska; reprezentujące Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie – Nina Kruk, Marta Łobodzińska, Klaudia Sas, Marita Grabiec, Kasia Fedder, Agata Dziamecka, Julita Krawczyk, Jagoda Lach, Karolia Hoffmann, Julka Szefler, Oliwia Szefler, Martyna Janowska i Jagoda Lach; uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy pod kierunkiem Ani Kamińskiej oraz Więcborska Orkiestra Dęta pod batutą Karola Koziela, prezentując bogaty program słowno-muzyczny, nawiązujący do zbliżających się świąt.
Wolontariusze przebrani za Aniołki, Mikołajów, Pastuszków zachęcali do udziału w Jarmarku, częstując smakowitymi pierniczkami i kruchymi ciasteczkami upieczonymi przez członków Stowarzyszenia Kierunek Więcbork. Barszcz, paszteciki, herbata z imbirem przygotowane przez Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku oraz Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku rozgrzewały zmarzniętych uczestników Jarmarku. Nie zabrakło także samego Świętego Mikołaja, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dużym powodzeniem cieszyły się także pokazy filetowania karpia, prowadzone przez pana Jana Bagrowskiego ze Ślesina.
O godzinie 15 rozpoczęły się wesołe zabawy dla dzieci a wkrótce potem na targowisku pojawił się, tak wypatrywany przez najmłodszych, Mikołaj z upominkami.

Organizatorzy Jarmarku składają serdeczne podziękowania Sponsorom, dzięki ofiarności których podarki dla dzieci mogły być tak okazałe:
Michał Krasicki – Przedsiębiorstwo Budowlane MK-BUD,
Benedykt Mieszczak – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BEMIX,
Benon Słupikowski – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIBES,
Śliwiński-Szyk – POMORZANKA,
Jolanta, Janusz Cieślik – Sklep Rolno-Przemysłowy,
Bank Spółdzielczy w Więcborku,
Barbara i Kazimierz Szcześniak Zakład Produkcyjno-Handlowy,
Renata Czyżak – Sprzedaż Artykułów do Produkcji Rolnej,
Grzegorz Ozimkiewicz – GRZEŚBUD Więcbork,
Nadleśnictwo Bydgoszcz,
Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie.

Fotorelacja z Jarmarku dostępna jest na stronie: e-krajna.pl