Treść artykułu

Wieczór poezji i pieśni patriotycznej w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

Staje się już dobrą tradycją, że 11 listopada wieczorem, sala lustrzana Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, wypełnia się mieszkańcami Gminy Więcbork, którzy spotykają się by wspólnym śpiewaniem polskich pieśni patriotycznych czcić kolejne rocznice odzyskania niepodległości. Podobnie jak w roku ubiegłym, ramię w ramię z mieszkańcami świętowali przedstawiciele władz samorządowych oraz księża z więcborskiej parafii.

Wieczór Narodowego Święta Niepodległości w Więcborku był czasem wypełnionym poezją i pieśnią patriotyczną.

Oprawę słowną i muzyczną tej świątecznej wieczornicy przygotowali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Agata Pufal, instruktorka śpiewu, przypomniała krótko historię niektórych pieśni i świetnie wprowadzała zebranych w pierwsze takty znanych patriotycznych melodii. Gromkiemu śpiewaniu zebranych w sali lustrzanej więcborczan akompaniowali Janusz Jędrzejczyk – skrzypce oraz Sławomir Stencel – piano. Wspólny śpiew przeplatał się tego wieczoru z poezją, a najpiękniejsze wiersze polskich poetów o miłości do Ojczyzny recytowali Renata Bloch i Paweł Szydeł.

Wieczór poezji i pieśni patriotycznej był jednym z ostatnich akordów Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Więcborku.