Treść artykułu

Wieczór poezji i pieśni patriotycznej w Więcborku

Kategoria MGOK Więcbork

Na wspólnym śpiewaniu polskich pieśni patriotycznych w Miejsko-Gminym Ośrodku Kultury w Więcborku spotkało się wielu mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. W ten, tradycyjny od kilku lat, sposób, 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcili, razem z mieszkańcami, przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski z rodziną, przewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Witczak i radna powiatowa Dorota Witkowska z rodzinami oraz księża z więcborskiej parafii: proboszcz Adam Kątny i wikariusz Marcin Wierzchosławski. Wieczór Narodowego Święta Niepodległości w Więcborku był wieczorem wypełnionym poezją i pieśnią patriotyczną.

Oprawę muzyczną tego świątecznego spotkania przygotowali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Agata Pufal, instruktorka śpiewu, przypomniała krótko historię niektórych pieśni i świetnie wprowadzała zebranych w pierwsze takty znanych patriotycznych melodii. Gromkiemu śpiewaniu zebranych na sali akompaniował Sławomir Stencel. Wspólny śpiew przeplatał się tego wieczoru w MGOK-u z poezją, a najpiękniejsze wiersze polskich poetów o miłości do Ojczyzny recytował Paweł Szydeł. Ostatnią wspólnie zaśpiewaną uroczyście pieśnią był Mazurek Dąbrowskiego.

Już poza programem spotkania usłyszeć można było także Sto lat! – to parafianie składali życzenia księdzu Wierzchosławskiemu, który 11 listopada, w dzień Narodowego Święta Niepodległości i w dzień świętego Marcina, obchodził również swoje małe święto, imieniny.

Wieczór poezji i pieśni patriotycznej zakończył tegoroczne obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Więcborku.