Treść artykułu

Wielkie czesanie w Sypniewie

Kategoria WDK Sypniewo

Piątkowe popołudnie w Wiejskim Domu Kultury w Sypniewie upłynęło pod znakiem spinek, kolorowych gumek do włosów, typów szczotek i oczywiście małych modelek, które z cierpliwością znosiły zmiany na ich główkach.

Z okazji Dnia Matki Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zorganizował warsztaty czesania Mama i córka. Małe modelki wraz z mamami licznie przybyły do Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie aby dowiedzieć się więcej na temat czesania i pielęgnacji włosów. Instruktorem zajęć z czesania była Aleksandra Topolska z firmy „Uczesz mnie, mamo”.

Pani Ola rozpoczęła od analizy akcesoriów do czesania oraz opowiedziała jak dbać o włosy aby były mocne i lśniące. Z części teoretycznej szybko przeszła do części praktycznej. I tu się zaczęło… krew, pot i łzy… Mamy trudziły się aby ich niepowtarzalne i ukochane modelki wyglądały najładniej. Na początku dwie fryzurki z wykorzystaniem kolorowego gadżetu, następnie kłos, kok i romantyczna fryzurka na randkę Ostatnim i wyjściowym upięciem była piękna efektowna fryzura. Nie zapomniano oczywiście o męskiej części naszych milusińskich, dla chłopców pani Ola przygotowała kolorowe spraye, które ozdobiły niejedną chłopięcą główkę.

Po wyjściu z warsztatów każda mama otrzymała „Kupon dla Mamy”, w którym dzieci zobowiązały się wykonać: relaksującą kąpiel, obiad poza domem i wiele innych przyjemności, które na pewno umilą dzień każdej mamie. Na mamusie czekała aromatyczna kawa i mała słodycz, miały czas na chwilę odpoczynku i rozmowy.

Ostatnią atrakcją tego wyjątkowego popołudnia była sesja fotograficzna z wykorzystaniem kolorowych, zabawnych i oryginalnych gadżetów. Kolejka była długa więc w wolnym czasie maluchy korzystały z stanowiska plastycznego. Warsztaty wywarły pozytywne i ogromne wrażenie na modelach, ponieważ jeden z chłopców podarował pani Oli laurkę w podzięce za pokolorowanie włosów. To chyba najlepszy dowód, że popołudnie było udane.