Treść artykułu

Wojewódzkie eliminacje 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Kategoria MGOK Więcbork

W dniach od 20 -21 kwietnia 2012r.w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu odbyły się eliminacje wojewódzkie 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Jury w składzie:
Agnieszka Piasecka – instruktor WOAK
Teresa Stępień – Nowicka – aktorka
Erwin Regosz – instruktor WOAK
Krystian Wieczyński – instruktor WOAK
Adam Pawlikowski – muzyk
wysłuchało: 16 uczestników turnieju recytatorskiego w kategorii młodzieży ponadgimnazjalnej i 2 uczestników turnieju recytatorskiego w kategorii dorosłych oraz 3 uczestników turnieju wywiedzione ze słowa, 4 uczestników turnieju teatru jednego aktora i 13 uczestników turnieju poezji śpiewanej.

Niestety z każdej z tych kategorii do etapu ogólnopolskiego (przeglądu finałowego) mogła zakwalifikować się tylko jedna osoba.

Po bardzo długich obradach jury wybrało 4 osoby, podkreślając że wybór nie był łatwy i nie zawsze do końca sprawiedliwy, ponieważ konkurencja i poziom był na niebywale wysokim poziomie. Ale cóż, takie są reguły tego konkursu.

W finale ogólnopolskim niestety nie usłyszymy Ani – która swoim anielskim głosem zaczarowała publiczność. Po zakończeniu konkursu, każdy z uczestników mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z jurorami.

Pomimo wszystko bardzo serdecznie gratulujemy Ani nie małego sukcesu i mamy nadzieję że w przyszłym roku będziemy mogli usłyszeć ją w finale turnieju poezji śpiewanej we Włocławku.