Treść artykułu

Wspomnij mnie – uroczysty Raut Niepodległościowy w więcborskim MGOK-u

Kategoria MGOK Więcbork

W niedzielę, 18 listopada, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zaprosił mieszkańców gminy i nie tylko, na uroczysty Raut Niepodległościowy, w którego programie znalazł się koncert z okazji urodzin Niepodległej pt. „Wspomnij mnie” – piosenki Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej i Eugeniusza Bodo w wykonaniu Grażyny Nity (sopran) i Damiana Wilmy (baryton), którym akompaniowało Trio Instrumentalne (fortepian, akordeon, kontrabas).

Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Adolf Dymsza, Eugeniusz Bodo, to nazwiska legendarne i chociaż ich artystyczne gwiazdy zajaśniały sto lat temu, to do dzisiaj zachwycają rzesze coraz to młodszych wielbicieli. W niedzielę, na więcborskiej scenie, w role przedwojennych amantów wcielili się Grażyna Nita oraz Damian Wilma, a w programie koncertu znalazły się pełne nostalgii piosenki „To ostatnia niedziela”, „Już nigdy”, „Tango Milonga”, a także wielkie przeboje „Na pierwszy znak”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Szczęście raz się uśmiecha” czy wreszcie „Miłość ci wszystko wybaczy” Henryka Warsa ze słynnego filmu „Szpieg w masce”.

Nic więc dziwnego, że wpadające w ucho przeboje z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia skłoniły więcborską publiczność do wspólnego z artystami śpiewu, początkowo może trochę nieśmiałego i cichego ale w miarę upływającego czasu coraz odważniejszego i całkiem głośnego.

Oprócz pięknego śpiewu solistów zachwycić mogły akompaniujące artystom znakomite Trio Instrumentalne oraz prowadząca koncert z humorem i wdziękiem Katarzyna Szewczyk. Niezwykłą oprawę wydarzeniu zapewniły także młode damy przemierzające wnętrza więcborskiej placówki kultury w strojach z epoki. Natomiast po koncercie na miłośników muzyki czekała urodzinowa słodka niespodzianka.