Treść artykułu

Wygraj Szansę – świetny występ Marity i Julki!

Kategorie MGOK Więcbork WDK Sypniewo

W poniedziałek 20 marca Marita Grabiec wraz z Julką Glazik reprezentowały Gminę Więcbork w Ogólnopolskim Programie Dydaktyczno – Kulturalnym „Wygraj Szansę” w ramach programu „Trzeźwość na co dzień” organizowanym przez Agencję Telewizyjno – Estradową TV-MEDIA w Łodzi. Konkurs finałowy odbył się w Bydgoszczy w Sali Widowiskowej Kina Adria. Artystkom z Sypniewa towarzyszyła ogromna i wielce zaangażowana grupa wsparcia: koleżanki i koledzy z klasy, uczestniczki eliminacji gminnych i nauczycielki, cała grupa bardzo mocno wspierała Maritę i Julkę z widowni.

Pod koniec lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Wygraj Szansę”, które wygrała Marita Grabiec z Zespołu Szkół w Sypniewie. Nagrodą w tym konkursie był wyjazd na etap finałowy do Kina Adria w Bydgoszczy, oraz rywalizacja w gronie najlepszych wokalistów z 15 gmin województwa kujawsko – pomorskiego.

Występ Marity Grabiec na długo zapadnie w pamięci całej widowni. Jako jedyna z występujących miała wspaniałe tło choreograficzne, o które zadbała Julia Glazik. Jej wykonanie piosenki „Chodź pomaluj mój świat” porwało publiczność do wspólnej zabawy, a na znak Marity cała sala zaczęła klaskać w rytm piosenki. Po wykonaniu utworu grupa wsparcia Marity nie pozwoliła prowadzącemu podziękować Maricie i długo skandowała jej imię. Dzięki takiemu wsparciu Marita i Julka na scenie czuły się jak ryba w wodzie, swobodnie i z pełną gracją wykonując doskonale swój utwór!

Maricie serdecznie gratulujemy popisowego występu, a Julce Glazik widowiskowych piruetów na scenie. Klasie IV A z wychowawcą Panią Hanną Basa z Zespołu Szkół w Sypniewie gratulujemy ogromnego zaangażowania! Była to jedyna, tak głośna grupa wsparcia. Banery wykonane przez uczniów dodawały otuchy i potwierdzały wsparcie uczniowskiej społeczności. Fajnie mieć za sobą tak zaangażowaną klasę, która wierzy w swoją koleżankę!

Poziom był bardzo wyrównany i mimo, iż Marita została oceniona w połowie stawki, jej występ został zarejestrowany i trafi do ogólnopolskiej bazy, z której korzystają artyści. Maricie i Julce życzymy dalszych sukcesów i jesteśmy pewni, iż zdolne dziewczęta z naszej gminy zobaczymy jeszcze nie raz na estradach ogólnopolskich.

fot. Sławomir Stencel