Treść artykułu

Wystawa fotografii – USTKA zapis posezonowy

Kategoria MGOK Więcbork

Wernisaż ogólnopolskiej wystawy fotografii
USTKA – ZAPIS POSEZONOWY
22 marca 2019r., godz. 17.00
Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku
ciąg komunikacyjny – parter – II piętro

„Wystawa jest efektem jednego z cyklu plenerów fotograficznych, organizowanych przez Oddział Fotograficzny Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Słupsku. Spotkania te odbywają się od 2012 roku, w nadmorskich miejscowościach (Rowy, Ustka, Łeba, Darłowo) pod wspólnym tytułem „USTKA (ROWY, DARLOWO itd.) – ZAPIS POSEZONOWY”.
Członkami i uczestnikami plenerów są członkowie Stowarzyszenia zrzeszeni w Oddziale Fotograficznym. Są to artyści fotograficy z całego kraju, którzy czerpią „inspiracje z obecności morza” i są żywo zainteresowani szeroko pojętą tematyką morską.
Ta wystawa to efekty spotkań w Ustce w roku 2016 i 2017, prezentowana była zarówno w miejscach gdzie odbywały się spotkania, a także „wędrowała” po kraju.
Dlaczego taki temat?
Miejscowości o charakterze „wczasowym” żyją pełnią życia w okresie tzw. sezonu wakacyjnego natomiast „po sezonie” wracają do swojego, prawdziwego charakteru. I to jest ten, niezwykle ciekawy, dla nas artystów, czas. Czasami mamy wrażenie, że miejscowości te „zapadają w sen zimowy” Ale potem się budzą, są tętniące nowym życiem i….. wtedy tam my już nie jesteśmy potrzebni. W końcu też musimy gdzieś wypocząć.
Być może w Więcborku?”

Wystawę oglądać można do dnia 30 kwietnia 2019r.