Treść artykułu

XX – lecie Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej oraz Koncert Ewangelizacyjny zespołu Effatha

Kategoria MGOK Więcbork

Jubileusz 20-lecia TKCh i koncert ewangelizacyjny zespołu Effatha

Wielu wzruszeń dostarczył mieszkańcom Więcborka ewangelizacyjny koncert zespołu Effatha, który w sobotni wieczór wystąpił na scenie w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Zanim jednak młodzi wokaliści, prowadzonego przez wikariusza więcborskiej parafii ks. Tomasza Klafetkę zespołu pojawili się na scenie, odbyła się tam miła uroczystość podsumowująca 20 lat Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w powiecie sępoleńskim.

Dwudziestolecie TKCh było dla pomysłodawców i głównych organizatorów przedsięwzięcia, pani Zofii Świerczewskiej i pana Leszka Szumigaja, okazją do wspomnień ale także do podziękowań płynących do wielu ludzi dobrego serca, bez których tak ambitny projekt nie mógłby być przez dwie dekady realizowany. Podziękowania i rzeźby Chrystusa Frasobliwego autorstwa więcborskiego artysty ludowego pana Józefa Walczaka, które od lat są znakiem rozpoznawczym Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, trafiły do rąk wielu przedstawicieli lokalnego samorządu, duchownych, sponsorów, przychylnych mediów czy po prostu do ludzi życzliwych, gotowych na różne sposoby wspomagać słuszną i cenną ideę promowania wartości chrześcijańskich.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na, jak się okazało, niezwykle radosny i energetyczny, momentami zaś refleksyjny koncert zespołu Effatha. Sala widowiskowa więcborskiego MGOK-u wypełniona była po brzegi, do tego stopnia, że konieczne było dostawianie dodatkowych krzeseł dla tak licznej tego dnia publiczności. I zapewne nikt, kto zaproszenie organizatorów na ten koncert przyjął, nie żałował. Natomiast sam występ i jego niepowtarzalna atmosfera na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych.

Przez blisko dwie godziny Effatha otwierała umysły i serca publiczności na nieskończoną miłość i dobroć Boga, i można było odnieść wrażenie, że pośród publiczności nie było nikogo, kto tego wieczoru nie dał się porwać młodym muzykom i do kogo nie trafiło przesłanie płynące z wykonywanych przez nich utworów.